Rebríček najmenej spoľahlivých značiek áut prekvapil. Dominujú mu favoriti Slovákov

  • Nový rebríček odhaľuje najnespoľahlivejšie značky vozidiel.
  • Niektoré z nich vás prekvapia.
Off topic Toto je rebríček najnespoľahlivejších značiek áut
Toto je rebríček najnespoľahlivejších značiek áut. Zdroj: Unsplash/Ruffa Jane Reyes
BITmarkets BITmarkets

Posledný výskum spoločnosti J.D. Power, ktorý sa zakladá na skúsenostiach 30 595 vlastníkov vozidiel z modelového roka 2021 počas trojročného obdobia, ponúka dôležitý prehľad o spoľahlivosti automobilových značiek. O výskume informuje portál Autobild.

Volvo prekvapuje v kategórii menej spoľahlivých vozidiel s 245 nahlásenými problémami na 100 vozidiel. Značka, ktorá bola dlhodobo vysoko hodnotená pre svoju spoľahlivosť a bezpečnosť, sa teraz stretáva s výzvami elektrických vozidiel (EV) na trhu.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Ambiciózny vstup spoločnosti Volvo do oblasti elektrických vozidiel, vrátane modelov ako EX30, ktoré majú súťažiť s modelom 3 od spoločnosti Tesla, ukazuje širší trend v odvetví. Inovácie, najmä v oblastiach ako elektrické vozidlá, môžu priniesť nečakané problémy.

Lincoln, luxusná divízia spoločnosti Ford, má len o málo lepšie výsledky ako Volvo, s 251 problémami na 100 vozidiel. Modely ako Corsair 2020 a Nautilus 2019 získali od spoločnosti J.D. Power len priemerné skóre spoľahlivosti.

Mimoriadne nízke skóre modelu Aviator 2020 poukazuje na problémy značky s udržaním spoľahlivosti v rámci jej luxusnej ponuky. Tento problém sa prejavuje aj v predpokladaných nákladoch na údržbu, čo odhaľuje, že luxus môže mať časom vysokú cenu.

V rebríčku sú aj značky, ktoré vás prekvapia

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.