Rakúsko sa chystá položiť základné kamene potrebné na rozvoj FinTechu

BITmarkets BITmarkets

Ministerstvo financií v Rakúsku zvažuje vytvorenie regulačného prostredia pre FinTech sektor. 

Minister financií Hartwig Loeger povedal, že poradný výbor FinTech – zriadený v minulom roku ministerstvom financií – pomôže vytvoriť vhodné pravidlá na riadenie mladého finančného trhu orientovaného na digitalizované finančné služby (vrátane ICO a digitálnych mien) s cieľom uľahčiť ich rozvoj.

„Niektoré spoločnosti z FinTech priemyslu pokladajú za obzvlášť ťažké sledovať všetky zmeny a regulačné požiadavky. Mnoho z nich sa vzdáva alebo zahadzuje svoje obchodné modely. Chceme sa proti tomu postaviť.”

– povedal štátny tajomník Hubert Fuchs.

Chcú začať testovať aj nové obchodné modely, ktoré budú pod dohľadom rakúskeho Úradu pre finančný trh. Ide o koncepciu regulačného rámca vyvinutého Úradom pre finančné služby (FCA) v Spojenom kráľovstve a ukazuje sa, že expert z FCA sa podieľal na vývoji aj v Rakúsku.

Aby sa spoločnosti mohli stať účastníkmi tejto iniciatívy, budú musieť splniť určité požiadavky, ako je napríklad vývoj obchodného modelu založeného na informačných technológiách, komunikácii alebo blockchaine.

„Digitalizácia sektora finančných služieb je jednou z najdôležitejších oblastí pre budúcnosť Rakúska. Spoločnosti FinTech budú čoskoro schopné testovať svoje inovatívne obchodné modely v regulačnom prostredí.”

– hovorí Loeger.

Čo čítať ďalej?

McAfee: Moja nová debetná bitcoinová karta už čoskoro – Máte sa na čo tešiť!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.