Radosť ako prvý prejav splnených snov.
Radosť ako prvý prejav splnených snov. Zdroj: shutterstock.com/EvgenyAtamanenko

Milí čitatelia, týmto článkom by som sa s vami rád podelil o trochu radosti a tiež by som vás rád motivoval k tomu, aby ste začali robiť to, čo vám prináša radosť. Zameriam sa pritom predovšetkým na ten druh radosti, ktorý nám spôsobuje samotné rozhodnutie vydať sa na cestu za určitým cieľom. Poďme spoločne na moment pustiť z hlavy aktuálne kurzy a napríklad sa i trochu zasnívať.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Kytka.

„PRirodzenosŤOU človEka je hĽAdANIE radosti.“

-Jan Werich (zdroj)

S týmto citátom je možné iba súhlasiť. Čokoľvek si v živote prajeme, nám má vlastne priniesť radosť, úsmev a dobrú náladu.

Cieľ

Pokiaľ už máte svoj vlastný cieľ, na ktorom dlhodobo pracujete, tak určite poznáte ten pocit, keď vám prestane vadiť veľa vecí, ktoré ste skôr riešili. Váš kamarát napríklad povie niečo nepatričné, alebo dokonca urážlivé. Za normálnych okolností by ste mu to najskôr dali najavo a začali by ste sa rozčuľovať, alebo dokonca hádať. Ale dnes nie.

Teraz totiž máte iné veci na práci. Máte cieľ a idete si za ním, to vám poskytuje určitú imunitu proti hnevu a rovnako značné potešenie. Je to skutočne povznášajúci a radostný pocit, keď si idete za svojim a nemáte vlastne najmenší dôvod plytvať energiu na zbytočnosti či hádky.

Kamarátovi preto s úplným pokojom a vyrovnaným, prívetivým tónom vysvetlíte, že o ňom máte vysokú mienku a preto vás jeho počínanie mrzí. Cítite sa pritom dobre a kamarát je polichotený. Aký rozdiel od nepríjemného dohadovania a vzájomného osočovania sa. Možno na neho vaša zmena urobí taký dojem, že ho to donúti sa zamyslieť a dosiahnete tak omnoho viac, než keby ste sa hádali.

Podobné príbehy sú ukážkou toho, ako nám naše ambície môžu pomôcť zvládať nežiadúce emócie vďaka radosti, ktorú nám pôsobí fakt, že sme začali pracovať na splnení svojich veľkých snov. Mať silné nutkanie sa usmievať je príjemné a žiadúce. Radosť je skutočným magnetom na šťastie a všetko sa naraz omnoho lepšie darí. Je treba to využiť a posunúť sa ďalej.

Samozrejme môžete pocítiť i strach a je to úplne normálna a prirodzená reakcia, ktorá nám v tomto prípade tak trochu pripomína, že sa nesmiete radosti úplne poddať.

Neprepadajte prílišnému optimizmu

Niektorí traderi popisujú, ako pod vplyvom radosti a prehnaného optimizmu z vydareného začiatku urobili hlúposť a zaplatili tak tučné školné za toto ponaučenie. To, že máte radosť, je skvelé, no napriek tomu je nutné udržať si zároveň chladnú hlavu. Počiatočná radosť je odmenou za nový štart a nejakou emočnou správou, ktorá vás informuje, že idete správnym smerom. To je však iba začiatok a bude potrebné na sebe ďalej pracovať.

Záver

Radosť z vlastného odhodlania a nadšenia je prvotným príznakom splnených snov. Nie je to cieľ, skôr indikátor, ktorý oznamuje, že ste práve našli tú správnu cestu a mali by ste ísť ďalej. Všetci sa radi cítime dobre a preto je skvelé, že môžeme mať obrovskú radosť ďaleko skôr, než si splníme to, čo v nás túto radosť vyvoláva.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance