Vladimír Putin, prezident Ruskej federácie, sa vyjadril na tému kryptomien po rušnom období v Rusku, o ktorých sme posledné dni písali.
Na stretnutí s členmi vlády prezident povedal, že Rusko má konkurenčnú výhodu v ťažbe kryptomien. Zdôraznil, že krajina má prebytok elektriny a profesionálny personál, ktorý sa touto témou bude zaoberať.
Mohlo by ťa zaujímať: Známy miliardár Ray Dalio: „Kryptomenám škodí prílišná popularita, ktorá ich nakoniec zničí”
Ako okomentoval Putin situáciu s kryptomenami?
Putin sa vyjadril nasledovne: „Chcel by som požiadať ruskú vládu a centrálnu banku Ruskej federácie, aby dospeli k nejakému jednomyseľnému názoru a informovali ma o výsledkoch, ktoré sa po jednaniach dosiahnu.”
Ďalej dodal, že je oboznámený s tematikou regulácie kryptomien. Centrálna banka sa podľa Vladimíra Putina „nebráni novodobému technologickému pokroku a vyvíja potrebné úsilie na zavedenie tých najnovších technológií.”
„Centrálna banka má svoje postavenie a súvisí najmä s tým, že podľa expertov centrálnej banky rozšírenie tohto druhu činnosti nesie určité riziká, predovšetkým pre občanov našej krajiny. Jedna sa najmä o vysokú volatilitu a niekoľko ďalších faktorov. Avšak máme konkurenčné výhody, a to najmä v tzv. „miningu” dodal a zdôraznil Putin.
Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.
Situácia v Rusku už vyzerá o niečo pozitívnejšie
20. januára vydala Centrálna banka verejnú správu, v ktorej navrhla zaviesť zákaz vydávania, obehu a výmeny kryptomien v Rusku. Regulátor tiež vyžaduje zakázať ťažbu kryptomien a monitorovať investície z územia Ruskej federácie do kryptomien na zahraničných obchodných platformách.
Zákonodarcovia v štátnej dume a ministerstve financií nepodporili iniciatívu centrálnej banky a prisľúbili, že čoskoro predstavia vlastnú víziu regulácie kryptomien v krajine. Proti zákazu kryptomien sa, mimochodom, postavilo najmä ministerstvo financií.
Šéf výboru Štátnej dumy pre finančný trh Anatolij Aksakov zároveň navrhol legalizovať kryptomeny v rámci zákona o experimentálnych právnych režimoch, aby sa videlo, ako fungujú pod kontrolou. Ayrat Khairullin, šéf ministerstva pre digitálny rozvoj Tatarstanu, navrhol vytvorenie „pilotnej zóny” v Kazani a začatie testovania regulácie kryptomien.
Aksakov ďalej uviedol, že „konečné rozhodnutie” o kryptomenách v Rusku bude prijaté do šiestich mesiacov.
Čítaj ďalej: Robert Kiyosaki: „Prichádza čas zbohatnúť. Budem vo veľkom nakupovať BTC, ak cena otestuje 20-tisíc.”