samsung

Peňaženka od Samsung, postavená na blockchaine predurčuje výrobcu elektroniky na uvedenie technológie blockchain do svojich smartfonov. Okrem vytvorenia novej Samsung peňaženky je aj jeden z hlavných cieľov umožniť používateľom využívať decentralizované aplikácie na svojich mobilných telefónoch.

Pundi X ako medzinárodné platidlo?

V blogovom príspevku uverejnenom 29. júla Pundi X odhalil, že integroval svoje riešenie kryptomenien do ekosystému peňaženky od spoločnosti Samsung, čím potvrdil rastúce prijatie technológie blockchain. Príspevok znie:

„Používatelia Samsung Galaxy S10 môžu vložiť svoje kryptomeny do novej peňaženky od  Samsung Blockchain, ktorú potom môžu použiť ako bežný účet na okamžité platby v globálnom platobnom ekosystéme Pundi X.“

Samsung ako podporovateľ technológie blockchain

V súčasnej dobe XWallet podporuje digitálne meny ako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), KuKoin Shares (KCS), NEM (XEM), KNC, Qtum (QTUM), ako aj tokeny Pundi X (NPXS) a NPXSXEM. Táto aplikácia umožňuje používateľom presunúť kryptomeny uložené v Peňaženke Samsung Blockchain do XWallet, ktorý je k dispozícii aj so systémom XPOS. Presun kryptomien do peňaženky bude zatiaľ dostupný v 25 krajinách.

Spoločnosť Samsung prvýkrát odhalila, že jej nová séria Galaxy S10 bude mať funkcie peňaženky pre digitálne meny vo februári 2019. Neskôr v máji sa objavili správy, že smartfony od výrobcu mobilných telefónov Samsung budú obsahovať aj funkcie anonymity a blockchainu. V tom čase predstaviteľ spoločnosti Samsung povedal:

„Znížime prekážky novým zážitkom postupným rozširovaním počtu modelov Galaxy, ktoré budú podporovať už aj funkcie blockchainu. Po Kórei, Spojených štátoch a Kanade rozšírime aj do ďalších štátov naše služby. “

Začiatkom júla spoločnosť Pundi X oznámila , že integrovala svoj vlastný kryptografický platobný systém do zariadenia, ktoré vyrobil americký výrobca predajných systémov VeriFone. Cieľom tejto iniciatívy je umožniť širšej sieti maloobchodníkov prijímať platby v kryptomenách.

Zdroj:
medium.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance