Príklad stratégie investovania do BTC podľa analýzy 1D grafu

Novinky Príklad stratégie investovania do BTC podľa analýzy 1D grafu
Príklad stratégie investovania do BTC podľa analýzy 1D grafu Zdroj: shutterstock.com/GoldenDayz
BitmarketsOkazio mobil

Nižšie prinášame pre inšpiráciu príklad stratégie investovania do Bitcoinu (či akejkoľvek inej kryptomeny ako napríklad – Ethereum či Litecoin) s pomocou jednoduchej analýzy jednodenného grafu ceny. Článok napísal ašpirant na post tradera pre Kryptomagazín.

Disclaimer: Tento článok neslúži ako finančné poradenstvo. Nie sme zodpovední za prípadné vzniknuté straty.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Pre analýzu používam 1D graf, nie som daytrader, snažím sa systematicky dodržiavať stratégiu a money management. Moja stratégia je jednoduchá a dlhodobá, nevenujem sa malým výkyvom trhu, snažím sa byť pripravený na masívny pohyb nahor. V prvom rade predstavím stratégiu a následne sa budem venovať grafu.

Stratégia

Nejde ani o to kedy začať nakupovať, ale koľko nakúpiť. Vždy mám nákup rozdelený na viac častí, napríklad: mám 100 EUR – rozdelím ich na štyri časti, s tým, že každá ďalšia bude väčšia, než predchádzajúca (10 EUR, 20 EUR, 30EUR, 40EUR).

Bitcoin graf

Prvý nákup uskutočním hneď a nasledujúci pri dosiahnutia možného bodu odrazu (na grafe vyššie by to bolo: 1. hneď, 2. blízko červenej rastúcej línie, 3. v modrom priestore, ktorý bol v minulosti rezistencia a následne dosť obchodovaný priestor grafu, 4. v blízkosti fialovej rastúcej línie).

Zamyslite sa, čo by sme tým docielili… Priemerná nákupná cena by bola omnoho nižšia, než prvá nákupná. Možno sa pýtate, a čo keď cena na fialovej trendovej línií nepríde? To by znamenalo, že cena ide hore a vy zarábate (síce nie ste All IN, ale u mňa platí pravidlo – radšej menší zisk, než veľká strata).

Graf

Ako vidím vývoj ceny Bitcoinu na grafe: momentálne sa nachádza jeho cena v zovretí zelenej (klesajúcej) línie a červenej (rastúcej) línie. Cena by sa mala pohybovať v tomto rozmedzí a ustáliť sa volatilita, následne sú možné dva scenáre:

1. Trojuholník bude ukončený prielomom s vysokými objemami a rapídnym rastom ceny sprevádzaný veľkou volatilitou.

2. Trojuholník bude ukončený prerazením červenej trendovej línie a cena by sa mala pohybovať v modro vyznačenom priestore a zároveň testovať hlavnú fialovú rastúci líniu. V tomto prípade si myslím, že by nasledovali mesiace ustálenia ceny s nízkou volatilitou (trh by sa snažil donútiť v dôsledku previsu predávajúcich nad kupujúcimi predať).

Záver

Toto je môj pohľad na vec, neberte to ako investičné poradenstvo. Obchodovanie na trhu s kryptomenami je veľmi rizikové, preto by mala výška investíciu odpovedať tomu, o čo ste ochotný prísť. Vyššia investícia by nemala ovplyvňovať vaše rozhodnutia na burze. Obchodovať sa má bez emócií, systematicky a s chladnou hlavou.

Buy low, sell high!

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Kvakomat PC bannertxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.