Príde ďalšia obchodná vojna? – Krajiny postihnuté pandémiou sa zjednocujú proti Číne

0

Hrozí nová obchodná vojna s Čínou? Tentokrát sa jej zúčastní celý svet!

Iba málo krajín zvláda túto krízu lepšie ako Čína. Pandémia koronavirusu v tejto krajine vypukla už v roku 2019 a Čína sa s ňou popasovala vďaka masovému nasadeniu kamier a sledovaniu svojich občanov. Tieto praktiky by v Európe a USA asi neprešli a ani na to nemáme potrebné technológie.

Čína vypustila do sveta koronavirus a teraz príde pomsta

Obchodná vojna s touto krajinou je tak stále viac pravdepodobná. Hovorí sa o nej viac a viac a mohla by byť podstatne horšia, než čo sme zažili v rokoch 2018 a 2019. David Sokulsky, šéf spoločnosti Concentrated Leaders Fund pre CNBC povedal, že sleduje vytváranie zjednoteného frontu proti Číne kvôli tomu, ako táto krajina (ne)zvládla pandémiu koronavirusu.

Svetoví lídri vrátane amerického prezidenta Donalda Trumpa chcú vyšetrovať Čínsku vládu v spojení s koronavirusom. Podľa Davila Sokulskeho sa chystá nová obchodná vojna, ktorej sa zúčastní podstatne viac krajín s cieľom zdecimovať čínsku ekonomiku založenú hlavne na exporte lacných produktov do zahraničia.

Vedľajším efektom tejto vojny však ľahko môže byť aj kolaps súčasného finančného, ekonomického a politického systému, ktorý slúži bohatým a zdiera obyčajných pracujúcich ľudí. Prichádza veľká zmena! Možno väčšia, než si vieme predstaviť.

Prichádza zmena – Táto myšlienka sa po svete šíri rýchlejšie než vírus!

Ako na to zareaguje Bitcoin?

Trh s kryptomenami na minuloročné obchodné vojny zareagoval poriadnym rastom. Bitcoin vtedy v priebehu troch mesiacov zaznamenal viac než 300% zisky a z 3200 $ sa dostal na 14 000 $.

Stále viac investorov si v čase ekonomickej nestability vyberá kryptomeny ako hedge. To je evidentné aj v roku 2020. Od začiatku krízy ktorú odpálila pandémia koronavirusu iba do stablecoinov začali prúdiť miliardy dolárov a Tether nedávno dosiahol kapitalizáciu 9 miliárd dolárov. Kapitalizácia všetkých stablecoinov dokonca presiahla desať miliárd.

Inštitúcie v čase tejto krízy nakupujú kryptomeny za miliardy dolárov! Mali by ste aj vy?

Na Bitcoin to má obrovský vplyv. Z tohtoročného dna na hladine 3700 $ sa behom siedmich týždňov dostal až na 10 000 $. Viac sa dozviete v tomto článku.

Kapitalizácia Tetheru dosahuje 9 miliárd! Na Bitcoin to má obrovský dopad

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.