prichadza zmena konspiracna teoria koronavirus

Hneď na začiatok napíšem, že nie som fanúšik rôznych konšpiračných teórií. Snažím sa oddeľovať fakty od bludov, ktoré vymysleli unudené mozgy niektorých členov našej civilizácie. Inými slovami, Zem nieje plochá, mimozemšťania nás ešte nenavštívili, Američania pristáli na Mesiaci … Je tu však jedna “konšpiračná teória” s ktorou sa stretávam stále častejšie a nedá mi nevyjadriť sa k nej. Áno, uhádli ste. Týka sa (aj) koronavirusu. A tak trochu aj globálnej politickej, ekonomickej a finančnej revolúcie, ktorú svojím príchodom odpálil.

Obsah článku

  • Pár slov k histórii
  • Prevratné desiate roky 21. storočia
  • Ľudia sa začali zobúdzať – nechcú ďalej zatvárať oči
  • A teraz tá konšpirácia – Trump, Brexit, koronavirus… všetko to VRAJ bolo pripravené
  • Svet po krízach v rokoch 2000 a 2008
  • Potom prišla destabilizácia systému
  • A potom prišiel Koronavirus
  • Koniec starého systému – Prichádza nový, ale ten musíme vytvoriť MY!
  • Záver

II svetova vojna USA

Pár slov k histórii

Začnem pekne zoširoka. Po prvej a hlavne druhej svetovej vojne západnému svetu hrozil obrovský chaos. Európa bola kompletne zničená a ekonomicky aj finančne vycicaná. Ako víťaz z nej vyšli Spojené štáty americké, kde skončila väčšina zásob zlata a Rusko, ktoré malo viac menej najväčší podiel na vojenskej porážke fašistov. Svet sa rozdelil na dva tábory – Kapitalistický a komunistický. Komunizmus padol a celý svet prešiel na kapitalizmus.

V absencii nepriateľa sa začali naplno ukazovať slabé miesta kapitalizmu. Ako spoločnosť sme dali na prvé miesto peniaze, rast HDP a akciových indexov, aj za cenu toho, že reálni ľudia sa majú stále horšie. Medzera medzi pracujúcimi a bohatými sa začala prehlbovať, pokračovali sme v znečisťovaní Zeme a neúnosnom zneužívaní prírodných zdrojov…

Systém začal stále viac a viac haprovať. Jedna kríza za druhou, jedna horšia ako druhá – všetky spôsobené nezodpovednosťou ľudí, ktorí to tam hore riadia… alebo skôr systémom samotným? Tak ako tak, na všetko vždy doplatili pracujúci. Bohatí bohatli, chudobní chudobneli. Ekonómovia začali upozorňovať, že niečo nie je v poriadku. Ale čo? A ako to napraviť?

Zlato – najlepšia istota v čase krízy – Oplatí sa nakupovať aj keď je najdrahšie v histórii?

Prevratné desiate roky 21. storočia

Svet vstúpil do 21. storočia v znamení prasknutia dotcom bubliny. Začal sa rodiť internet tak, ako ho poznáme spolu s Googlom, Facebookom, Redditom, Amazonom a ďalšími technologickými gigantami.

Svet bol odrazu menší, než kedykoľvek predtým. Tok myšlienok sa neporovnateľne zrýchlil, k dispozícii množstvo nových informácií a ďalšie sa vytvárali každý deň. Začala informačná revolúcia.

Ľudia sa začali zobúdzať – nechcú ďalej zatvárať oči

Ďalej sme pokračovali v ničení našej planéty a zahlcovaním našich tiel jedmi, ktoré zničili naše zdravie, odpojili nás od emócií a spravili z nás robotov. Po päťdesiatich rokoch mlčania však začali silnieť aj alternatívne myšlienkové hnutia. Dnes tieto myšlienky padajú na úrodnú pôdu viac, než kedykoľvek predtým, pretože každý, kto nie je úplne zaslepený peniazmi, mocou alebo inou drogou, cíti, že niečo nie je v poriadku.

make orwell fiction again - spravte z Orwella zase iba fikciu
make orwell fiction again – spravte z Orwella zase iba fikciu

Naša civilizácia potrebuje zmenu, inak všetko zničíme. Je smutné pozerať sa, ako sa distopické sci-fi filmy spred dvadsiatich rokov stali realitou. Ako rýchlo sa kniha Georga Orwella “1984” uviedla do praxe a jediné, na čo sme sa zmohli, je táto debilná šiltovka.

 

Takže… úprimne, neviem či je to, čo bude nasledovať v ďalších odstavcoch pravda alebo iba ďalšia konšpiračná teória, ale jedno viem určite. Ak budeme ďalej sedieť v karanténe pri nete a pozerať televízne noviny v ktorých iba rozosievajú strach, nič nezmeníme. Šanca, ktorú nám dáva koronavirus, pominie. Možno potom príde ďalšia a možno nie. Ale zatiaľ ešte nie je neskoro.

Dlhy v EÚ vs. USA – Ako sú na tom dve najsilnejšie svetové ekonomiky?

A teraz tá konšpirácia – Trump, Brexit, koronavirus… všetko to VRAJ bolo pripravené

Takže, poďme k tej konšpiračnej teórii, o ktorej som písal na začiatku článku. Stále viac ľudí mi začína tvrdiť, že destabilizácia starého systému, ktorú zažívame v roku 2020, bola dopredu pripravená.

A ak nie, tak to musí byť neskutočná zhoda okolností. Pretože ak ste si ešte nevšimli, celý ten starý finančno-ekonomicko-politický systém sa začal rozpadať. Môže za to veľa faktorov a žiaden z nich by to nespôsobil celé sám, takže poďme pekne poporiadku.

VIDEO – Smrť dolára ako svetovej rezervnej meny – Ako na tom profitovať?

Svet po krízach v rokoch 2000 a 2008

V prvých desiatich rokoch tohto tisícročia boli USA dominantnou svetovou veľmocou. Bohužiaľ, chamtivosť a zlé hospodárenie s dolármi spôsobilo hneď dve veľké krízy v priebehu desiatich rokov. Nepomohol ani fakt, že USA míňali obrovské peniaze na vývoj konvenčných zbraní.

Začali strácať silu kvôli zbytočným vojnám, do ktorých sa zaplietli, resp. ktoré vyvolali. Zlé hospodárenie a vysoké náklady na armádu spôsobili, že USA stratili dominantné postavenie vo svete. Amerika sa tak obrátila na svojich spojencov a dovolila im viac sa ekonomicky rozvinúť.

Začala vznikať (hlavne) silná Európska Únia, Japonsko a Južná Kórea. Západný kapitalizmus musel prežiť za každú cenu! Dolár prestal byť jedinou svetovou rezervnou menou a stále viac sa rozmáhalo euro. Mnohými milovaný americký prezident Barrack Obama bol extrémne šikovný v posilňovaní zavedeného systému a svet si po finančnej kríze z roku 2008 užil desať rokov “prosperity.”

Prosperity, ktorá nás tak veľmi zaslepila a vtiahla do digitálneho sveta našich počítačov a smartfónov. Keď sú sociálne siete dôležitejšie než realita a peniaze dôležitejšie než naša budúcnosť, nič ľudstvo nezastaví v ceste do záhuby. Zdroje tejto planéty nie sú nekonečné. Všetci to vieme. A tie plastové ostrovy v tichom oceáne sú už väčšie, než Francúzsko! 

Chamtivosť, arogancia a nie korona môže za príchod krízy! – Ale splatíme to my

Potom prišla destabilizácia systému

Systém sa zdal byť silnejší, než kedykoľvek predtým. Továrne produkovali 24 hodín denne 7 dní v týždni zbytočné hovadiny, ktoré sme s radosťou vymieňali za drahocenný čas strávený v nudnej práci, len aby sme ich o pár mesiacov vyhodili na stále sa zväčšujúcu hromadu odpadu.

Ale HDP rástlo, akcie naberali na hodnote a zo všetkých strán sa ozývalo, že takto to je správne. Začala sa rozmáhať depresia a ďalšie duševné choroby, na ktoré západná medicína nenašla odpoveď. Lieky prestali fungovať. ľudia chceli zmenu a tak začali robiť hlúpe rozhodnutia, len aby sa už niečo stalo.

… A tak sa Briti rozhodli, že odídu z EÚ. Začala destabilizácia Európy.

… A tak si Američania zvolili Trumpa, ktorý oslabil prosperujúcu ekonomiku úplne zbytočnými a nelogickými obchodnými vojnami – začala destabilizácia USA

A ak sa zamyslíte, iste nájdete mnoho ďalších udalostí, ktoré nás z prosperity z roku 2015 dostali tam, kde sme dnes.

Kríza sa prehlbuje – Akcie zase padajú! – Záporné úrokové sadzby nebudú

A potom prišiel Koronavirus

Stále to však nestačilo. Poslednú ingredienciou, ktorá už definitívne ukázala, že tento systém z nás robí otrokov, je koronavirus. Choroba, na ktorú neexistuje liek ani vakcína (zatiaľ), ktorá sa rýchlo šíri, rýchlo mutuje, zabíja najslabších a najviac otrávených jedincov (fajčiari, obézní a bohužiaľ aj starí ľudia) a hlavne, ktorá tu s nami s najväčšou pravdepodobnosťou ostane.

Stále viac ľudí začína tvrdiť, že koronavirus neprečkáme. Koronavirus tu s nami bude už navždy a musíme sa s ním naučiť žiť.

Už nemôžeme pokračovať po starom. Teraz sa všetko rozpadáva. Zaujímavá zhoda náhod, však?

Nakupujte Bitcoin – radia experti a miliardári!

Koniec starého systému – Prichádza nový, ale ten musíme vytvoriť MY!

Ekonomika kolabuje, finančný systém rozožiera inflácia a ľudia ostali zatvorení doma. Ostali zatvorení, aby mohli premýšľať, sledovať, uvažovať… Mestá už nie sú bezpečné, a tak sme sa vybrali do prírody. Začíname si znova vážiť to, čo sme ešte donedávna bez mihnutia oka ničili.

A prebúdzame sa do reality.

Už aj Nemci protestujú proti karanténe! – Pozrite sa, ako vyšli do ulíc

Záver

Opakujem… Ja fakt neviem, či bolo toto všetko pripravené. Či Trumpa do kresla dosadilo nejaké alternatívne hnutie, či niekto spôsobil Brexit s cieľom destabilizovať Európu a či bol COVID-19 umelo vytvorený v laboratóriu. Popravde o tom dosť pochybujem. Ale jedno viem určite.

Teraz máme šancu niečo zmeniť. Najprv v sebe a potom snáď aj tam vonku. Ako? No… mali by sme sa začať stretávať a rozprávať sa. Zdieľať medzi sebou naše poznatky. Nie cez internet, ale osobne! Ja viem, porušíme tým karanténu, ale aj tak to bude bezpečnejšie, než nákup v Tescu… Takže kde je problém?

Myslíte si, že majitelia Livecoinu ušli s peniazmi svojich klientov?

View Results

Loading ... Loading ...

Prichádza zmenaSledujte ďalej tento web, iste sa tu skôr či neskôr objaví pozvánka na stretnutie. A liknite na facebooku stránku “Prichádza zmena” kde budem zdieľať ďalšie informácie, prípadne aj Kryptomagazin SK, nech neujde nič z tohto webu. Tiež budem rád, ak zazdieľate tento článok na vašich sociálnych sieťach alebo ho pošlete niektorým vašim priateľom. Ak ste sa dočítali až sem, určite so mnou aspoň sčasti súhlasíte. Je na nás, aby sme sa dopracovali k niečomu čo dáva väčší zmysel. Toto je iba nástrel. Cieľom tohto článku je vyvolať otázky, nie dať odpovede. Pretože odpovede sú nebezpečné. 

Je čas na zmenu!

The_Earth_seen_from_Apollo_17

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance