doge

Prezident Federálnej rezervnej banky v Minneapolise Neel Kashkari sa opäť pustil do kryptomien. V minulosti ich označil za „obrovské smetisko“. Najnovšie sa pustil priamo do jednej z kryptomien a to konkrétne do známeho projektu Dogecoin, ktorý označil za Ponziho schému.

Mediálne útoky na kryptomeny pribúdajú

Kashkari v skutočnosti reagoval na anketu, ktorá sa objavila na portáli LinkedIn v profile Paula Grewala, ktorý pôsobí ako právny zástupca a firemný tajomník burzy Coinbase.  Ten sa pýtal ľudí na správny spôsob vyslovovania „Doge“.

Odpoveď Kashkariho na otázku:

„Správna výslovnosť Dogecoinu je Pon-zi.“

Anketa Paula Grewala. Zdroj: LinkedIn
Anketa Paula Grewala. Zdroj: LinkedIn
odpoveď Neela Kashkariho. Zdroj: LinkedIn
odpoveď Neela Kashkariho. Zdroj: LinkedIn

Tento útok na Dogecoin nie je ani zďaleka jediným. Vo februári 2020 Kashkari uviedol, že kryptomeny ako napríklad Bitcoin nemajú žiadne náležitosti stabilnej meny. Následne pochválil komisiu pre cenné papiere a burzy za ich snahu o potlačenie prvotnej ponuky kryptomien.

StormGain

Kashkari okrem iného vyjadril absolútny nesúhlas proti akýmkoľvek opatreniam na zvýšenie úrokových sadzieb ešte pred rokom 2023. Podľa vývoja úrokových sadzieb, ktoré FED zverejnil pred nedávnom, vyplýva, že zvyšovanie sadzieb bude uskutočnené ešte pred rokom 2023.

Môže Vás zaujímať: FED plánuje zvýšiť úrokové sadzby z dôvodu rastúcej inflácie! Ako na správu reagoval Bitcoin ?

Táto prognóza prispela k výraznému posilneniu amerického dolára na úkor akcií, komodít a dokonca aj kryptomien. Tie zaznamenal cez víkend ďalší pokles, čím iba posilnili negatívne správy z posledného obdobia.

Dogecoin zažíva v poslednom období horšie časy. Šíria sa rôzne správy o jeho poklese, či dokonca úplnom zániku.

Prečítajte si tiež : Dogecoin čaká ešte tento rok pád na absolútne dno a nezachráni ho ani Elon Musk – tvrdia to analytici!

Začiatkom roka to pri tom vôbec nevyzeralo zle. DOGE zažil obrovský hype vyvolaný príspevkami šéfa Tesly Elona Muska. Sila Dogecoinu bola tak silná, že zatienila aj Bitcoin. Nákupné objemy dosiahli rast až 1800%. Po korekcii sa však sila vytratila a Dogecoin momentálne patrí ku najviac ohrozeným projektom.

Bitcoin pokračuje v poklese – Blížime sa k 30 000 USD, čo ďalej?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.