Dogecoin

Dogecoin nezažíva práve najlepšie obdobie. Od svojho historické maxima, ktoré bolo zaznamenané 8.mája sa tento meme coin prepadol o viac ako 60%. Analytici sa domnievajú, že Dogecoin čaká ďalší väčší prepad. Keď sa pozrieme na graf DOGE, určite si mnoho z vás všimlo medvediu štruktúru.

Analytik Tyler Durden upozorňuje na známy obrazec „Hlava a rameno“, ktorý sa objavuje na grafe Dogecoinu. Tento jav vzniká vtedy, keď sa na grafe vytvoria tri vrcholy na rovnakej úrovni supportu. Stredný vrchol je však vyššie ako zvyšné dva. Podľa Durdena čaká Dogecoin ďalší pokles o minimálne 67%. V prípade, že bude prelomený support 0,299 USD, DOGE sa vydá cestou medveďov.

DOGE/USD na dennom grafe, TradingView.com
DOGE/USD na dennom grafe, TradingView.com

„Ani Elon Musk so svojími tweetmi už Doge nezachráni. Už sa o to pokúsil aj v minulosti, a stále iba vytváral nižšie a nižšie maximá.“

Minulosť najvýkonnejšieho projektu je stratená

Pár DOGE/USD po dosiahnutí ATH 0,76 USD z dňa 8.mája klesol v podstate aj o viac ako 60%. Dosiahnutie vrcholu bolo v podstate spôsobené cenovou explóziou. Keby meriame zisk Dogecoinu od jeho minima z roku 2020 na úrovni 0,00112 USD, dostaneme číslo 67 757,14%. Tento meme coin sa tak stal najvýkonnejším finančným aktívom na planéte. DOGE dokonca prekonal aj kombinované výnosy BTC, indexu S&P 500, Nasdaq Composite a dokonca aj zlata.

Za tento úspech môžeme s určitosťou poďakovať šéfovi Tesly. Elon Musk takmer počas celého obdobia Dogecoin zásobuje rôznymi podpornými tweetmi, ktoré takmer vždy reagovali nábehom na býčiu vlnu.  Keď sa Elon 28.apríla vyhlásil za „Dogefathera“, v ten istý deň Dogecoin dosiahol nárast o 18%.

StormGain

Môže Vás zaujímať: Elon Musk pokračuje v hypovaní DOGE coinu a sám seba označuje za “Dogefathera”

Následne 13.mája, keď Elon oznámil, že chce spolupracovať s vývojármi meme coinu, to znamenalo nárast o ďalších 25%. Tento proces však nemôže trvať večne.

Cesta k absolútnej nule ?

Analytik The Asian Investor neočakáva, že by sa Dogecoin udržal na niektorých zo supportov. Skôr naopak si myslí, že sa dočkáme obrovského pádu. V jeho poslednom článku na portáli Seeking Alpha označil DOGE za tzv. „pump and dump“ token a dodal, že sa Dogecoin nakoniec úplne zrúti a dosiahne nulu.

„Vzhľadom na to, že sa každý druhý deň objavujú nové perspektívne príležitosti, nie je momentálne veľmi lákavé investovať do aktíva, ktoré dosiahlo tak obrovský hype. Môžeme teda očakávať, že Dogecoin ešte tento rok dosiahne absolútne dno, teda nulu.“

TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal sledovať každý hodler

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.