Bitcoin už sedem týždňov pokračuje v parabolickom raste. Z ceny 10 500 sa prebojoval až na súčasných 18 800 $. Altcoiny na tieto pohyby zväčša veľmi nereagovali a dosť zaostávali za najväčšou kryptomenou. To sa však v poslednej dobe zmenilo. Na trhu s alternatívnymi kryptomenami vzniklo obrovské FOMO a niektoré mince jedného dňa spravili aj 50% zisk.

Ideálny čas na gambling so shitcoinami

Zdá sa, že seriózny rast Bitcoinu a ďalších kvalitných mincí pomaly končí, pretože ku slovu sa dostávajú shitcoiny. Z histórie môžeme odpozorovať, že tie najväčšie shit HYPE FOMO mince štartujú až tesne pred koncom každého veľkého rallye a v priebehu niekoľkých dní sú schopné robiť závratné zisky. Neudržia sa tam však dlho, hneď padajú späť na pôvodné hodnoty.

XRP/USD
XRP/USD

Jednu takúto pump-n-dump schému predvádza aj XRP, ktorý sme včera spomínali v našom článku o shitcoinoch. Token od spoločnosti Ripple opäť predviedol jednu zo svojich legendárnych púmp a za necelých 24 hodín spravil 50% zisk. Otestoval hodnotu 50 centov. Tak vysoko bol naposledy na začiatku leta 2019.

Podobné pohyby predviedli aj ďalšie shitcoiny ako Aragon, Nano, Status, Holo a pod. XRP je z nich však najziskovejší, pretože musí pritiahnuť najviac gamblerov. A čo vy? Stihli ste nakúpiť XRP?

zarobili ste za posledný týždeň na XRP?

View Results

Loading ... Loading ...

Ktoré kryptomeny sa teraz oplatí nakupovať? Pozrite si našu analýzu:

ANALÝZA – Týchto 5 altcoinov sa oplatí nakupovať – Zvezte sa na vlne HYPU!

Ako dlho ešte bude trvať tento HYPE?

Po dlhej stagnácii zaznamenali menší rast aj ďalšie shit mince ako Bitcoin Cash, Bitcoin SV, TRON a stovky ďalších altcoinov. Momentálne platí, že stačí niečo držať a budete v zisku.

Kým rástol iba Bitcoin a hŕstka kvalitných mincí, trhy boli ešte ako tak racionálne. I keď, tak veľké zisky za pár týždňov úplne rozhodili všetky indikátory, vytvorili na grafoch nepríjemné divergencie, vystrelili Fear and Greed index na neuveriteľne vysoké hodnoty a trh sa z tejto novembrovej pártyy bude ešte dlho spamätávať.

Keď však začnú rásť shitcoiny, je jasné, že niečo nie je v poriadku. Väčšinou to signalizuje koniec parabolického rastu a skorý príchod korekcie. Aj obchodníci pomaly začínajú preklápať časť kapitálu do altov, ktoré ešte majú nejaký ziskový potenciál a časť pozícií vymieňajú za doláre.

EXPERT blog – 4 dôvody, prečo Bitcoin do 7 dní dosiahne historické maximum

btc/usd - weekly
Bitcoin na weekly grafe vykresľuje siedmu zelenú sviecu

Bitcoin na weekly grafe vykresľuje siedmu vysokú zelenú sviecu v rade. To sa stáva iba naozaj výnimočne. Ak si odmyslíte prvé roky jeho existencie, ešte nikdy nevytvoril osem zelených weekly sviec.

Nadišiel teda čas na korekciu? Vyzerá to tak, i keď to už tvrdíme celý november. Jedno je jasné. Až trhy začnú padať, bude to drsné. Očakávajte pokles o desiatky percent.

Bitcoin má po troch rokoch konečne šancu vytvoriť nové historické maximum. Včera ho zastavila okrúhla hladina 19 000 $. Čo sa stane, ako dosiahne 20 000 $? Takto bude vyzerať rok 2021 na trhu s kryptomenami. Zmení sa úplne všetko!

EXPERT blog: Čo sa stane, až Bitcoin dosiahne ATH? Takto sa zmení svet v roku 2021

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.