Ako sú na tom kryptomeny?
Ako sú na tom kryptomeny? Zdroj: Shutterstock.com/Chinnapong

Máme za sebou desiaty mesiac tohto roka. Poďme sa teda obhliadnuť za poslednými 31 dňami a zhodnotiť, čo všetko sa stalo. Popravde, my v Kryptomagazine sme od trhu s kryptomenami očakávali trochu viac. Iste, boli sme svedkami Tetherovej krízy, oznámenia dátumu burzy Bakkt, prvej Kryptomagazin + Trading11 + RoboMarkets konferencie a ďalších zaujímavých udalostí, nič z toho však na trh nemalo vplyv.

Veľký októbrový Bart

Práve naopak. Mesiac október sa niesol v znamení nízkej volatility a objemov. Čo sa týka Bitcoinu, jeho graf je poznačený jednou veľkou formáciou Bart – pre kryptomeny tak typickou. Začala spolu s pádom akciových indexov a uzavrela ju pumpa na Bitfinexe po tom, čo firma Tether stratila banku a obchodníci stratili dôveru v Tether.

4h BTC/USD - Coinbase Pro
4h BTC/USD – Coinbase Pro

Tento stablecoin sa následne prepadol o viac než 10 % na svoje historické minimum – 88 c. Všetko o Kauze Tether nájdete v tomto článku. A rozuzlenie prišlo o necelé dva týždne. Viď naše Breaking News!

Bakkt – plne regulovaná burza s kryptomenami už čoskoro

Október bol plný skvelých správ. Jednou z nich bolo aj ohlásenie dátumu spustenia burzy Bakkt. Ide o novú finančnú inštitúciu od firmy ICE (Intercontinental Exchange), ktorá bude plne kompatibilná s miestnymi reguláciami o okrem možnosti obchodovať s kryptomenami na nej budú prebiehať rôzne experimenty s blockchainom.

Napríklad tokenizácia majetku – zviazanie akcií danej formy s tokenmi vytvorenými na decentralizovanej platobnej sieti (blockchain).

Bakkt bude spustený už 12. decembra a mal by do trhu pritiahnuť nových veľkých investorov, ktorí sú momentálne v tomto sektore neaktívni.

Celý článok o Bakkt nájdete tu.

Fidelity vstupuje do trhu

O kryptomeny sa zaujíma aj investičná firma Fidelity. Táto spoločnosť spravuje majetok s celkovou hodnotou, ktorá presahuje sedem biliónov dolárov a jej nová sesterská firma Fidelity Digital Assets bude mať na starosti práve obchodovanie s kryptomenami.

Jej cieľom je pritiahnuť do tohto sektora nových investorov a sprostredkovať bezpečný nákup, predaj, či uchovávanie coinov.

Viac o Fidelity nájdete tu.

Toľko skvelých správ! – Tak prečo sa nič nedeje?

Je hlúposť očakávať, že nejaké oznámenie v súčasnej dobe pohne cenou kryptomien. Tieto a ďalšie novinky budú mať z dlhodobého hľadiska pozitívny dopad na nákup, no prudký okamžitý pohyb nemusí nutne nastať.

Väčšina špekulantov s horúcimi prstami je už totiž z trhu vonku a masy na správy nereagujú tak emocionálne ako minulý rok počas hypu. V každom prípade, z dlhodobého hľadiska môžeme očakávať príliv peňazí do trhu s kryptomenami, čo signalizuje ďalší rast. Možno už v roku 2019 dosiahneme nové ATH. Kto vie?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.