[PREHĽAD TRHU] Libra opäť v problémoch a Bitcoin bojuje v kľúčovej zóne

0

Ahojte. Dnes máme pre vás pripravený ďalší prehľad týždňa. V prvej časti sa pozrieme na Libru a následne na kondíciu trhu.

Disclaimer/ Tento článok je určený pre prehľad. V prípade, že podľa neho budete obchodovať a prerobíme za vaše straty nemôžeme. Ak máte záujem o profesionálne analýzy trhu, sledujte Trading11.com

Libra opäť v problémoch

To, že má táto kryptomena problémy už od samého začiatku, je známe už niekoľko týždňov. Tak, ako sa avizovalo, kryptomena od Facebooku priťahuje pozornosť vlád a regulátorov. Predsa len, na Facebooku je viac než 3 miliardy ľudí a cieľom kryptomeny Libra je poskytnúť jednoduchý platobný systém pre všetkých. To sa samozrejme nepáči regulátorom.

Všetky novinky o Libre nájdete tu.

Na adresu Libry sa dva týždne dozadu vyjadril aj samotný Donald Trump, ktorý povedal, že ak chce Facebook vytvoriť svoju vlastnú menu, tak bude musieť spĺňať všetky bankové podmienky. Túto prekážku Facebook ešte dokázal elegantne obísť a legislatívne má Libra zapadať pod švajčiarske zákony.

Najnovší problém je však absencia zákonov. Facebook poslal Americkej komisii pre cenné papiere list, kde sa vyjadril nasledovne:

„Neexistuje žiadna záruka, že Libra alebo naše súvisiace produkty a služby budú sprístupnené včas, alebo vôbec. Naša účasť v Libra Association nás vystavuje značnej regulačnej kontrole a iným rizikám, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť naše podnikanie, povesť alebo finančné výsledky.“

„Libra vyvolala významnú reakciu od vlád a regulačných orgánov vo viacerých jurisdikciách a očakávame, že táto kontrola bude pokračovať.“

Bitcoin bojuje na kľúčovej úrovni

Celý krypto trh je posledné 2 týždne veľmi pomalý. Okrem nízkej volatility, nízkych objemov a Bart patternov v podstate na trhu nevidíme nič iné. Pohyby sú veľmi malé, ak už aj nejaké sú. Stále sa nachádzame v korekčnej štruktúre, ktorej cieľom má byť unudiť nás na smrť a kvôli stoploss huntingu nás vyhnať z trhu. Zatiaľ sa to celkom darí, pretože obchodovať v momentálnom trhu je naozaj extrémne ťažké.

O čom hovorím? Bart pattern je presne ten problém. Práve tento „pattern“ nám znemožňuje používať stoplossy. Čím je na trhu nižší počet špekulantov a ľudí, tým sú aj nižšie objemy a veľryby si s grafom môže robiť, čo chcú. Momentálne je z môjho uhľa pohľadu naozaj nejasné, na ktorý smer sa vydáme. Keby sme išli hlbšie do technickej analýzy, tak máme hneď niekoľko možností, prečo si myslieť, že Bitcoin pôjde dole a naopak aj hore. Ktorá možnosť je však správna? To, bohužiaľ, nevieme nikto.

Libra, [PREHĽAD TRHU] Libra opäť v problémoch a Bitcoin bojuje v kľúčovej zóne

Altcoiny

Dnes som na Trading11 publikoval VIDEO analýzu altcoinov. Môžete si ju pozrieť v tomto odkaze. Bohužiaľ, je platená. Zvážte teda kúpu nášho členstva. Získate tak prístup k denným profi-analýzam a zlepšíte tak zisky z obchodovania na burze. Obchodovať kryptomeny sa teraz rozhodne oplatí!

Čo čítať ďalej?

Nakoniec by som vás rád pozval na nový web qTube.eu, kde prednedávnom vyšiel veľmi zaujímavý článok. Máme naň veľmi pozitívne ohlasy. A nie, nejde o žiadny náboženský text alebo nejaký výplach mozgu.

Kto / čo je Boh? – A prečo by ma to malo zaujímať?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of