Popredná americká ťažobná firma Giga Watt krachuje

BITmarkets BITmarkets

Podľa mnohých svetových denníkov ohlásila americká ťažobná a blockchainová spoločnosť Giga Watt bankrot.

Jedna z top 5 mining spoločností tvrdila konkurznému súdu vo Washingtone, že je „nesolventná a neschopná splácať svoje dlhy v stanovenom termíne.”

Podľa súdnych dokumentov má spoločnosť Giga Watt aktíva v rozmedzí 0 až 50 000 dolárov. Záväzky spoločnosti sa pritom pohybujú medzi 10 až 15 miliónmi dolárov.

Spoločnosť Giga Watt so sídlom vo Washingtone bola pôvodne známa aj ako MegaBigPower. Založil ju v roku 2012 bývalý softvérový inžinier Microsoftu, Dave Carlson. Ten sa Bitcoinom zaoberá od roku 2010. Spoločnosť taktiež vlastnila ICO v júli 2017.

Podľa iFiberOne mali tokeny Giga Wattu získať peniaze na výstavbu ťažobných strojov využívajúcich „viac než 30 megawattov elektrickej energie.” Peniaze mala firma získať aj na súkromnú energetickú stanicu.

V marci 2017 Dave Carlson uviedol, že spoločnosť sa nemusí zaregistrovať v Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) na to, aby mohla spraviť ICO. Taktiež tvrdí, že spoločnosť „vytvorila ponuku tokenov, v ktorej môžu ľudia získať prístup k elektrickej infraštruktúre, ktorá ovláda ich ťažobné stroje.”

Zdroje:
coindesk.com
coingape.com
cointelegraph.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.