[PREHĽAD TRHU] Bitcoin vracia úder • Testujeme 7400$ • Je čas na otočku?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Posledný týždeň bol pre kryptomeny extrémne pozitívny. Bitcoin nakoniec otestoval 7400$, altcoiny konečne spravili slušné percentá, Dogecoin nás všetkých prekvapil svojím trojdňovým bullrunom… Je čas na otočku?

Bitcoin sa pretočil do daily uptrendu, ale ako napísal René na Trading11:

“…z minulosti víme, že přetočení trendu může přinést testovací korekci.”

Celú analýzu nájdete tu.

Dlhodobý BTC downtrend slabne

V čase písania tohto článku sa stala ešte jedna zaujímavá vec. Po pumpe (beriem ju ako neúspešný pokus o zredukovanie shortov) sme sa na Bitfinexe priblížili k technickej hladine 7500 $. Tá predstavuje ultimátnu rezistenciu, po prekonaní ktorej má Bitcoin veľmi veľkú šancu dosiahnuť posledné lokálne maximum – 8500 $ – čo potvrdí obratovú formáciu alebo prinajhoršom vyšle signál, že tohtoročný downtrend sa blíži ku koncu.

1H BTC-USD - Bitfinex

1H BTC/USD – Bitfinex

Prvý test skončil skôr, než vôbec začal. Na 1H grafe môžeme vidieť sviečku s krátkym telom a dlhými knôtmi. Táto sviečka vytvorila nové lokálne maximum na hodnote 7430 $ a trh odvtedy padá. Dole nás drží support na 7200 $. Pokiaľ Bitcoin do konca dňa ostane v pásme medzi 7200-7500 $, bude to pozitívny signál pre ďalší rast.

Na druhej strane je tu veľmi veľká šanca, že toto je všetko. Pri pohľade na weekly graf si môžeme všimnúť, že každý tohtoročný BTC bullrun skončil silnou zelenou sviecou, po ktorej nasledoval pád späť na dno. Ak bude budúci týždeň naozaj červený,je veľmi pravdepodobné, že nevydrží ani support na 6000 $ a pozrieme sa oveľa, oveľa nižšie. Pre altcoiny by bol takýto vývoj zdrvujúci a mohli by klesnúť až na hodnoty z apríla minulého roka.

1W BTC-USD - Bitfinex

1W BTC/USD – Bitfinex

Ako to nakoniec dopadne? Uvidíme. Tieto články sú primárne určené pre ľudí, ktorí chcú mať prehľad o trhu s kryptomenami a o pravdepodobných scenároch, na ktoré sa musíme pripraviť. Ak chcete konkrétnejšie odpovede, odporúčam Trading11.com

Shorty shorty shorty

Podľa môjho názoru ale nakoniec pôjdeme dole a celý tento “bullrun” je iba pokus o zredukovanie shortov. To sa Bitfinexu dokonca takmer podarilo! TAKMER!!! Pozrite sa na ten nárast objemu short-pozícií za posledných 24 hodín.

1D BTC-USD shorts bitfinex

1D BTC/USD shorts -Bitfinex

Obchodníci očividne očakávajú pokles. Tieto shorty by mohli byť zatvorené pri dosiahnutí 6800 $, čo nás vystrelí zase späť. Ako je napísané na začiatku dnešného prehľadu, aby sme mohli pokračovať ďalej, musíme najprv otestovať nový uptrend.

Bitcoin Cash na vzostupe

Veľkým prekvapením dnešného dňa je Bcash. Tento fork Bitcoinu za posledných 24 hodín zaznamenal rast o necelých 12%. Ak zabudneme na BitForex s očividne sfejkovaným volume (1,2 miliardy), tak najviac Bcashov sa zobchodovalo na burzách OKEX, CoinEx, Huobi, Binance a Bitfinex. Konkrétne na obchodných pároch s dolárom (resp. Tetherom).

Altcoiny v skratke

Dnes sa veľmi nebudem venovať altcoinom. Väčšina z nich po dvoch skvelých dňoch veľmi zľahka padá a index dominancie Bitcoinu pomaly rastie. I keď… v posledných minútach sa už zase začína zelenať.

Highcap coiny sa (s výnimkou EOS) statočne držia v zelených číslach. Ethereum sa pomaly približuje ku hranici 300 $ a Ripple je presne v strede formácie Inside Bar. Viac nájdete vo včerajšom prehľade.

Dnešná korekcia altcoinov najviac postihla kryptomeny, ktoré v posledných dňoch prekonávali jeden rekord nad druhým. Napríklad Dogecoin za posledných 24 hodín stratil 20% svojej ceny a dostal sa na hodnoty zo včerajška.

Nájdu sa aj výnimky. Verge predviedol ďalší 20%-ný rast.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 altsNakoniec by som ešte rád upriamil vašu pozornosť na zaujímavý článok, ktorý sa virálne rozšíril po internete a za posledných 10 hodín ho prečítalo viac než 20 000 ľudí:

[Politika] Turecko na hranici bankrotu – majú banky v Európe problém?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.