kryptomagedon

Už zase padáme. Trh s kryptomenami dnes na čele s Bitcoinom poriadne dumpol. Zaznamenali sme jeden z najväčších poklesov ceny v tomto roku. Väčšina coinov je v dvojciferných červených číslach. Celý prepad pritom trval iba hodinu a pravdepodobne ide o manipuláciu trhu.

Bitcoin za posledných 24 hodín klesol o 14%.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Prepad prišiel krátko po 40% poklese hashratu celej siete, o ktorom sme vás informovali v tomto článku. Momentálne nie je jasné, či je tu nejaké spojenie, no podobné anomálie sú relatívne zriedkavé. Hashrate dnes už zase stúpa.

Dominancia

Bitcoin dominancia
Bitcoin dominancia

Dominancia Bitcoinu po minulom týždni aj napriek prepadom mierne stúpa a momentálne sa pohybuje tesne pod 70%. To však rozhodne nie je dôvod na oslavu. Znamená to iba, že Bitcoin padá pomalšie, ako altcoiny.

Ethereum

1h ETH/USD - Coinbase Pro
1h ETH/USD – Coinbase Pro

Druhá najväčšia kryptomena je na tom podobne, ako Bitcoin. Ethereum sa očividne nevie udržať nad 200 $. Po krátkom altcoin rallye z minulého týždňa dnes už zase padlo hlboko pod túto hladinu na súčasných 165 $.

Ethereum dnes kleslo o 16,5%

XRP

1h XRP/USD - Bitfinex
1h XRP/USD – Bitfinex

XRP testuje tohtoročné low a momentálne sa obchoduje za slabých 0,23 $. Kleslo tak o 12%, čo je o niečo lepšie, než v prípade Bitcoinu, ale na druhej stane, XRP bolo už pred pádom na neobvykle nízkych cenách.

Môže vás zaujímať: [NÁZOR] Pravda o tokene XRP, ktorú nechcete počuť

Tether

Trh padá a mys me tak v neobvyklej situácii. Štvrtú priečku v kapitalizácii obsadil stablecoin Tether (USDT) od burzy Bitfinex. Kapitalizácia Tetheru ešte nikdy nebola vyššia a momentálne činí 4,12 miliardy dolárov.

Bitcoin Cash a Bitcoin SV

Na piatej priečke máme Bitcoin Cash, ktorý sa rozhodne nemá dobre. Cena tejto kryptomeny klesla o celých 24% na súčasnú hodnotu 222 $. Bcash tak zareagoval podobne ako jeho fork Bitcoin SV, ktorý sa pozerá na 26% straty.

Litecoin

Ani Litecoin neušiel smrtke, ktorá z neho odsekla 19%. Litecoin sa tak po pol roku vracia na cenu 50 $. Tento rok sa pritom už obchodoval za 150 $. Pre LTC je to veľmi zlá vizitka a zdá sa, že tento altcoin má viac problémov, než sme si mysleli.

Oplatí sa teraz nakupovať, alebo je lepšie všetko predať?

Trh s kryptomenami očividne nie je v tak dobrej kondícii, ako sme sa nazdávali. Momentálne je ešte priskoro na nejaké veľké závery, no je dosť možné, že tento prepad bude v ďalších dňoch pokračovať a Bitcoin do konca týždňa otestuje 7500 $. Ďalší silný support potom máme na 6000 $, odkiaľ by sme sa mohli odraziť.

Jedno vieme určite, najbližšie mesiace budú veľmi zaujímavé. Volatilita na trhu konečne rastie, čo dáva možnosť zarobiť obchodovaním na burze. Ak si nie ste istí tým, čo robíte, odporúčame vyhľadať pomoc profesionálov. Na našom investičnom webe Trading11 denne prispievame analýzami trhu. Všetky analýzy nájdete tu.

Ak sa chcete naučiť obchodovať, pozrite sa na náš nový kurz. 7 videí máte k dispozícii úplne zdarma!

Test ATH v zime 2019 ešte stále nie je mimo hry, no aby sa tak stalo, musíme najprv prekonať silnú rezistenciu na 10 400 $, o čo sa trh v lete pokúsil hneď niekoľkokrát. A ako sme písali v predchádzajúcich článkoch, ak to nejde hore, musíme ísť dole- čo sa bohužiaľ stalo.

Je však nutné dodať, že podobné prepady na trhu s kryptomenami nie sú ojedinelé a nič to nemení na fakte, že z dlhodobého hľadiska majú stále veľký potenciál. Je veľmi nepravdepodobné, že práve toto je začiatok konca a určite sa netreba obávať, že by Bitcoin alebo iný highcap coin padol na nulu.

Čo čítať ďalej?

Otvorenie burzy Bakkt už zajtra! – Môže Bitcoin padnúť pod 9000 dolárov?