[NÁZOR] Pravda o tokene XRP, ktorú nechcete počuť

1

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Keď token XRP (vtedy ešte Ripple) pred dvoma rokmi nečakane vystrelil a v priebehu niekoľkých mesiacov vytvoril zisky v rádoch desiatok tisíc percent, mnohí sa nazdávali, že práve toto bude TEN blockchainový projekt, ktorý prekoná Bitcoin. Ak si to myslíte aj vy, možno je čas prehodnotiť tento názor. To, čo XRP predvádza posledné dva roky, totiž naznačuje úplne inú budúcnosť. Budúcnosť, ktorú som predpovedal už v roku 2017. I keď, vtedy som to nevedel tak pekne sformulovať a hlavne, nemal som dôkazy, iba domnienky. Dnes je už všetko inak.

Token XRP sa už teraz nachádza prakticky na dne. Hladina 0,3 $ tvorí veľmi silný support, ktorý v minulosti vydržal niekoľko nárazov s vysokým volume. Pod ním je ďalší na 0,25 $. Komunita „veriacich“, ktorá sa v posledných rokoch vytvorila okolo XRP, by rada verila, že tento token raz vyrazí do výšin a predbehne Bitcoin. Bohužiaľ, títo ľudia ignorujú jednu veľmi dôležitú vec.

XRP nie je Ripple!

Ripple je úspešný fintechový startup, ktorý za päť rokov svojej existencie dokázal neuveriteľné veci. XRP je spôsob, akým tento startup financuje svoje činnosti. To je všetko. Žiadna masová adopcia sa tu s najväčšou pravdepodobnosťou konať NEBUDE a to krásne vidno aj na grafe tohto tokenu. Séria púmp, pravdepodobne v časoch, kedy firma Ripple do obehu uvoľňovala časť svojich zásob.

Pre fanúšikov a majiteľov XRP tokenov ešte dodám, že toto nie je hate na „vašu“ „kryptomenu.“ Toto je realita. Ripple sa snaží stať súčasťou súčasného finančného systému, nevytvára nový. Žiadna revolúcia, žiadny moon. Keď sa na to pozriete objektívne, vzhľadom na centralizáciu Ripple blockchainu nejaká revolúcia ani nedáva zmysel.

XRP nikdy nemal prekonať Bitcoin, ako sa často hovorí v Ripple komunite. Toto je veľmi dôležité, zopakujem to teda ešte raz:

XRP nie je mena, XRP je mlynček na peniaze pre Ripple

Ripple pomocou XRP platí svojich vývojárov, marketérov, lobbistov a ďalších dôležitých ľudí, ktorých cieľom je vytvoriť novú, lepšiu transakčnú sieť pre banky. To je všetko.

A spoločnosť Ripple tento svoj cieľ nikdy netajila. Vždy išlo iba o to isté – donútiť banky používať ich objektívne lepšiu technológiu. A ideálne to stihnúť pred tým, než JP Morgan príde so svojím JPM coinom alebo vznikne konzorcium bánk, ktoré vytvoria svoj vlastný blockchain určený na remitenciu platieb fiatu a Ripplu ostane akurát tak holá prdel.

Súčasný finančný systém je extrémne senilný a bráni sa akejkoľvek zmene. Uspieť v tomto biznise na globálnom merítku, to chce obrovské množstvo peňazí na úplatky. Ripple tieto peniaze má vďaka svojmu XRP tokenu.

Pozrite si náš archív noviniek o XRP a Ripple

Ako Ripple získava peniaze z XRP?

Aby spoločnosť Ripple neprišla o tento mlynček na peniaze, z času načas použije svoj úspech vo svete bánk na vytvorenie hypu a rýchlo dvihne hodnotu XRP o 50-300 % (záleží od nálady na trhu s kryptomenami). Ako väčšinový vlastník XRP tokenov umelo udržiava stabilnú minimálnu hodnotu XRP okolo 0,3 $. Za päť rokov svojej existencie iste vytvorila veľmi chytrý systém, ako z tohto systému vytiahnuť peniaze bez straty kontrolu nad cenou svojho tokenu.

A aby toho nebolo málo, v escrow účtoch má uzamknutých ďalších cca 55 miliárd XRP, ktoré sa odomykajú po častiach a tie následne uvoľňuje do obehu.

1D XRP/USD - Bitstamp

Oplatí sa teda investovať do XRP?

Investovať nie. Špekulovať na rast áno. Odporúčam nakúpiť v momente, keď sa začnú objavovať správy o úspechoch Ripplu. To väčšinou znamená, že sa chystá pumpa. Ale… to je všetko. Akákoľvek dlhodobá investícia jednoducho nedáva zmysel, pretože XRP sa nakoniec vždy vráti na dno. Toto dno sa v budúcnosti určite bude zvyšovať. O pár rokov to možno namiesto tridsiatich centov bude celý dolár. Ale verím, že Bitcoin za ten čas spraví oveľa lepšie zisky.

Zaujímate sa o Ripple?

Tento článok možno vyznieva ako hate, ale opak je pravdou. Je to poklona pre spoločnosť Ripple, ktorá za tých pár rokov skutočne dokázala nemožné a má veľmi veľkú šancu na úspech. Token XRP je dôležitý nástroj, bez ktorého by toto všetko nebolo možné.

Pokiaľ vás zaujíma technológia, ktorú Ripple vyvíja, pridajte sa do našej facebookovej komunity, kde o nej diskutujeme (rovnako ako aj o XRP).

Čo čítať ďalej?

Čo tak niečo z archívu? Tento článok v minulosti spôsobil veľkú kontroverziu 😀

[Odporúčanie] Nekupujte Ripple!

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
tepstra

tak predsa len Samo zobral poziciu toho vtipalka…Dalsi vtip a zase nepodareny 🙂