Trh s kryptomenami po víkende prakticky stagnuje. Bitcoin konsoliduje pri hladine 11 000 $ a chystá sa na ďalší veľký pohyb – pravdepodobne smerom hore. Prelieva sa doň kapitál z altcoinov, čo spôsobuje ich pokles. Ethereum dnes síce oproti doláru zaznamenalo rast o 1%, no ďalšie highcap coiny ako XRP, Bcash, LTC, EOS a BNB naň strácajú.

Dnes použijem graf od IXOYE z Trading11 (celá analýza tu), kde môžeme vidieť vymedzené niektoré reakčné hladiny a najpravdepodobnejšie scenáre pre BTC.

1h BTC/USD - Bitstamp - od IX..
1h BTC/USD – Bitstamp – od IX..

Pokiaľ sa budeme pohybovať v kanáli medzi hladinami 10 500 – 11 200 $, tak sa nebude diať nič zaujímavé. Bitcoin tvorí bullish formáciu vlajka a môže v tom pokračovať aj celý tento týždeň. Ale vzhľadom na aktuálnu volatilitu je oveľa pravdepodobnejšie, že sa čoskoro dočkáme breakoutu z tejto zóny.

Reakčné hladiny, na ktoré Bitcoin bude reagovať

Cesta hore je otvorená, v tomto smere nás obmedzuje až rezistencia na hladine 12 500 $. Zisk 15% je teda pri BTC možný, ak nie rovno pravdepodobný.

Samozrejme, dole nás podporuje okrúhle číslo 10 000 $, ktoré tvorí psychologický support. Na túto úroveň bude veľa obchodníkov dávať nákupné objednávky, prípadne tesne pod ňu stoplossy long, alebo take profit short pozícií.

Môže vás zaujímať:

(článok pokračuje pod odkazom)

[Názor] Svet stojí na prahu ďalšej vojny – Bitcoin môže zmeniť rovnováhu moci

Ďalšou dôležitou čiarou je stúpajúca trendline (žltá), ktorá sa momentálne nachádza nad 9000 $. Ak padneme pod túto hladinu, pravdepodobne to bude začiatok väčšej korekcie. Takáto korekcia by mnohých potešila, pretože nie všetci chceli nakúpiť. Tento scenár teda nie je veľmi pravdepodobný.

Najdôležitejší je však fakt, že sa nám blíži koniec mesiaca. Vtedy sa uzatvorí nie len monthly, ale aj weekly svieca, takže to bude veľká udalosť. Čo to znamená? To veľmi dobre pokryli naši obchodníci na Trading11.

Ak ste nestihli využiť zľavu na 90-dňové členstvo, dávame vám poslednú možnosť získať členstvo s väčšou zľavou. Na 30-dňové členstvo Standard M môžete použiť tento kupón a získate 25% zľavu. Kupón je nastavený na 10 použití a platí do konca mesiaca.

Kupón získate kliknutím na tento odkaz

Na záver ešte pridávam pohľad na logaritmický graf – niečo na zamyslenie.

1W BTC/USD - Bitstamp - log graf
1W BTC/USD – Bitstamp – log graf
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance