[SPRÁVY] ICO tento mesiac vybrali prvýkrát menej peňazí, než v predchádzajúcich 6 mesiacoch – …

Kategorie: Novinky
ICO.
ICO. Zdroj: shutterstock.com/GoldenDayz

Prostredníctvom ICO sa tento mesiac vybralo prvýkrát menej peňazí, než v predchádzajúcich 6 mesiacoch – Lightning Network v beta verzii – ICO Telegramu zakázala účasť ľuďom zo sankcionovaných krajín – Juhokórejskí prokurátori vtrhli do troch kryptobúrz – Južná Kórea plánuje umožniť ICO – Francúzske úrady varujú pred 15 podvodnými webovými stránkami – G20 bude budúci týždeň diskutovať o regulácii kryptomien – Wirex chce vydávať debetné kryptokarty – Abra oznámila podporu 20 kryptomien a 50 fiat mien – New York môže účtovať vyššie ceny za spotrebu elektrickej energie spoločnostiam ťažiacim kryptomeny – PricewaterhouseCoopers bude auditovať blockchain

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Prostredníctvom ICO sa tento mesiac vybralo prvýkrát menej peňazí, než behom predchádzajúcich 6 mesiacov. Jedným z dôvodov je zmiešaná nálada na trhu kvôli rastúcej kontrole kryptomien zo strany regulačných orgánov po celom svete. Ďalším dôvodom môže byť tiež vzrastajúca obľuba airdropov (viac o tejto téme budeme písať dnes večer, nezabudnite sledovať náš web). Celý článok v EN tu. 

Kryptomeny

Dňa 15. marca oznámila spoločnosť Lightning Labs prvú beta verziu implementácie softwaru Lightning, vedenú vývojovou spoločnosťou (viac o téme sme písali tu). Celý článok v EN tu.

ICO Telegramu neumožňuje investorom podliehajúcim sankciám alebo zo sankcionovaných krajín, aby sa ho zúčastnili. Zaujímavé je, že toto pravidlo platí tiež pre príbuzných týchto osôb, včetne ich detí, manželov, rodičov a súrodencov. ICO tiež odmieta investície z krajín, ktoré sú postihnuté sankciami, ako sú Kuba, Irán, Krym, Severná Kórea a Sýria. Celý článok v EN tu. 

Burzy

Juhokórejskí prokurátori začiatkom tohto týždňa vtrhli na tri kryptoburzy v Soule, potom čo  vládne vyšetrovanie vzbudilo podozrenie, že vrcholoví manažéri na burzách presúvajú prostriedky klientov na svoje osobné účty. Celý článok v EN tu. 

Regulácie

Regionálne spravodajské zdroje uvádzajú, že finančné orgány v Južnej Kórei pracujú na legislatíve, ktorá by formálne umožnila počiatočné ponuky mincí (ICO) v snahe ukázať sa v lepšom svetle pre veľké fintech komunity. Celý článok v EN tu.

Francúzsky finančný regulátor oznámil vo štvrtok, že má na čiernej listine celkom 15 webových stránok, ponúkajúcich investície do kryptomien. Celý článok v EN tu. 

Skupina G20 má v budúcom týždni usporiadať dve samostatné diskusie o kryptomenách v úsilí hľadať to, čo zástupcovia nazývajú „spoločnou odpoveďou“ na reguláciu. Celý článok v EN tu. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Biznis

Spoločnosť Wirex uviedla, že zaháji vydávanie bezkontaktných debetných kariet pre platby peňažnými prostriedkami a otvorí prvé viacúčelové účty pre rýchlu výmenu medzi Bitcoinom a fiat menami (SGD, GBP, EUR, USD) a to v Ázii behom druhého štvrťroku roku 2018. Celý článok v EN tu.

Spoločnosť Abra dnes oznámila podporu pre 20 kryptomien a 50 fiat mien v novej verzii mobilnej aplikácie. Užívatelia po celom svete teraz môžu v rámci aplikácie Abra nakupovať, predávať alebo ukladať niektorú z týchto 70 mien a kedykoľvek si ich medzi sebou vymieňat bez obmedzení, v reálnom čase. Celý článok v EN tu. 

New York môže od marca účtovať vyššie ceny za spotrebu elektrickej energie společnostiam, ťažiacim kryptomeny. Celý článok v EN tu.

Profesionálny audítorský gigant PricewaterhouseCoopers (PwC) odhalil svoje plány auditovať, ako spoločnosti implementujú a využívajú technológie spojené s blockchainom. Celý článok v EN tu. 

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.