ICO.
ICO. Zdroj: shutterstock.com/GoldenDayz

Prostredníctvom ICO sa tento mesiac vybralo prvýkrát menej peňazí, než v predchádzajúcich 6 mesiacoch – Lightning Network v beta verzii – ICO Telegramu zakázala účasť ľuďom zo sankcionovaných krajín – Juhokórejskí prokurátori vtrhli do troch kryptobúrz – Južná Kórea plánuje umožniť ICO – Francúzske úrady varujú pred 15 podvodnými webovými stránkami – G20 bude budúci týždeň diskutovať o regulácii kryptomien – Wirex chce vydávať debetné kryptokarty – Abra oznámila podporu 20 kryptomien a 50 fiat mien – New York môže účtovať vyššie ceny za spotrebu elektrickej energie spoločnostiam ťažiacim kryptomeny – PricewaterhouseCoopers bude auditovať blockchain

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Prostredníctvom ICO sa tento mesiac vybralo prvýkrát menej peňazí, než behom predchádzajúcich 6 mesiacov. Jedným z dôvodov je zmiešaná nálada na trhu kvôli rastúcej kontrole kryptomien zo strany regulačných orgánov po celom svete. Ďalším dôvodom môže byť tiež vzrastajúca obľuba airdropov (viac o tejto téme budeme písať dnes večer, nezabudnite sledovať náš web). Celý článok v EN tu. 

Kryptomeny

Dňa 15. marca oznámila spoločnosť Lightning Labs prvú beta verziu implementácie softwaru Lightning, vedenú vývojovou spoločnosťou (viac o téme sme písali tu). Celý článok v EN tu.

ICO Telegramu neumožňuje investorom podliehajúcim sankciám alebo zo sankcionovaných krajín, aby sa ho zúčastnili. Zaujímavé je, že toto pravidlo platí tiež pre príbuzných týchto osôb, včetne ich detí, manželov, rodičov a súrodencov. ICO tiež odmieta investície z krajín, ktoré sú postihnuté sankciami, ako sú Kuba, Irán, Krym, Severná Kórea a Sýria. Celý článok v EN tu. 

Burzy

Juhokórejskí prokurátori začiatkom tohto týždňa vtrhli na tri kryptoburzy v Soule, potom čo  vládne vyšetrovanie vzbudilo podozrenie, že vrcholoví manažéri na burzách presúvajú prostriedky klientov na svoje osobné účty. Celý článok v EN tu. 

Regulácie

Regionálne spravodajské zdroje uvádzajú, že finančné orgány v Južnej Kórei pracujú na legislatíve, ktorá by formálne umožnila počiatočné ponuky mincí (ICO) v snahe ukázať sa v lepšom svetle pre veľké fintech komunity. Celý článok v EN tu.

Francúzsky finančný regulátor oznámil vo štvrtok, že má na čiernej listine celkom 15 webových stránok, ponúkajúcich investície do kryptomien. Celý článok v EN tu. 

Skupina G20 má v budúcom týždni usporiadať dve samostatné diskusie o kryptomenách v úsilí hľadať to, čo zástupcovia nazývajú „spoločnou odpoveďou“ na reguláciu. Celý článok v EN tu. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Biznis

Spoločnosť Wirex uviedla, že zaháji vydávanie bezkontaktných debetných kariet pre platby peňažnými prostriedkami a otvorí prvé viacúčelové účty pre rýchlu výmenu medzi Bitcoinom a fiat menami (SGD, GBP, EUR, USD) a to v Ázii behom druhého štvrťroku roku 2018. Celý článok v EN tu.

Spoločnosť Abra dnes oznámila podporu pre 20 kryptomien a 50 fiat mien v novej verzii mobilnej aplikácie. Užívatelia po celom svete teraz môžu v rámci aplikácie Abra nakupovať, predávať alebo ukladať niektorú z týchto 70 mien a kedykoľvek si ich medzi sebou vymieňat bez obmedzení, v reálnom čase. Celý článok v EN tu. 

New York môže od marca účtovať vyššie ceny za spotrebu elektrickej energie společnostiam, ťažiacim kryptomeny. Celý článok v EN tu.

Profesionálny audítorský gigant PricewaterhouseCoopers (PwC) odhalil svoje plány auditovať, ako spoločnosti implementujú a využívajú technológie spojené s blockchainom. Celý článok v EN tu. 

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance