Myslím si, že je vhodné začať tento článok krátkou históriou hardvérových peňaženiek. Na začiatku vznikol ako prvý Český Trezor. Keďže Trezor softvér je opensource, veľmi rýchlo preňho vznikla konkurencia – Ledger. Obe spoločnosti sa chvíľu predháňali a Ledger pridal podporu na viac kryptomien, ale to nevadilo, pretože už začal rok 2017 a najbližších 500 dní boli všetky hardvérové peňaženky aj tak vypredané.
V roku 2018 Trezor predstavil svoj high-end produkt – Trezor T. Zariadenie s dotykovým displejom a s podporou app storu, kde nájdete peňaženky na ďalšie kryptomeny. Trezor One stojí len polovicu sumy a Česi tak majú silný produkt na oboch frontoch.
Predstavujeme vám Ledger Blue Wallet
A potom prišla peňaženka Ledger Blue Wallet. Zatiaľ o nej veľa nevieme a nedá sa kúpiť, ale promo video vyzerá fascinujúco!
(článok pokračuje pod videom)
Ledger Blue je prémiová hardvérová peňaženka s pokročilým grafickým rozhraním vďaka veľkému dotykovému displeju.
Špecifikácia
- Rozmery – 9,7 × 6,8 × 1 cm
- Hmotnosť – 90 g
- 3,5″
- Natívna podpora pre 30 kryptomien
- Ledger Live (zistiť viac) – podpora pre viac než 1 000 coinov a tokenov
- Bluetooth
- Napájaný vlastnou batériou (nepotrebujete žiadne káble)
- Mikro B USB port
- Kompatibilné s Windows, Mac OS, Android, iOS, Linux
- 8-miestny pin kód
KÚPIŤ
Zhrnutie
Ledger Blue hardvérová peňaženka vyzerá naozaj futuristicky. Zaujímavá je možnosť browsovať dapps – decentralizované aplikácie na rôznych blockchainoch. Samozrejme, ak sa vám nejaká z nich zapáči, môžete ju začať používať.
Pre mnohých však bude problematická vysoká cena. Na oficiálnej stránke Ledgeru svieti takáto cena
Cena 269 €
Celkom divoká suma, ale je nutné dodať, že Ledger Blue nikde inde nekúpite. Na Amazone je ale cena o niečo nižšia – 189 $ a ešte stále čakáme na Alzu.
Spoločnosť Ledger sme už kontaktovali a požiadali sme o jeden kus na recenziu. Dúfajme, že čoskoro budeme mať zariadenie v rukách. Sledujte nás na facebooku, aby ste náhodou neprehliadli našu recenziu. Veríme, že to bude zaujímavé.