Predstavenie Gateway foundation – Science Fiction skutočnosťou – Gateway series

0

Kryptomagazin.sk sa venuje prevažne kryptomenám, no naši redaktori majú záujmy, ktoré ďaleko presahujú túto tému. Preto sme sa rozhodli rozšíriť naše pole pôsobnosti a venujeme sa mnohým ďalším zaujímavostiam. Cieľom je pritiahnuť tak ku kryptomenám ľudí, ktorí sa o to nezaujímajú.

Toto je prvá časť novej série videočlánkov – Gateway series – vrámci ktorej budeme postupne predstavovať rôzne koncepty a plány tejto spoločnosti. Veríme, že vás táto téma zaujme. Ak nie, môžete čítať ďalšie zaujímavé články o kryptomenách, ktoré denne publikujeme na našej stránke a na Trading11.com.

The Gateway Foundation a Spaceport

The Gateway Foundation je firma s neskromnými cieľmi. Chce nakopnúť vesmírnu infraštruktúru a posunúť hranice ľudských možností ďaleko za atmosféru našej krásnej modrej planéty. Ich prvým veľkým cieľom je skonštruovať na obežnej dráhe spaceport – rotujúcu stanicu, ktorá by bola schopná ubytovať tisícky ľudí.

Dosah Spaceportu by bol obrovský a aj keď sa to môže zdať ako science fiction, technológiu na to máme a peniaze sa snáď tiež nájdu. Šesťdesiate roky minulého storočia sú už dávno za nami. Je čas, aby ľudia znovu skúsili expandovať do neznáma. Naša budúcnosť je tam hore, na Zemi sa už očividne tlačíme.

Dôkazom je aj vzostup úspešných súkromných firiem, ktoré prenikajú stále ďalej do vesmíru. Najznámejšou z nich je určite SpaceX. Nádejne vyzerá aj Blue Origin, za ktorou  stojí najbohatší človek súčasnosti – Jeff Bezos. Plány týchto firiem sa však sústredia hlavne na rakety a vesmírne lode. Prvé veľké stanice nám (snáď) zabezpečí The Gateway Foundation.

Von Braun Station (nabudúce)

Spaceport však nie je prvá rotujúca stanica, ktorá bude skonštruovaná na obežnej dráhe. Na to je príliš veľká a komplikovaná. Gateway Foundation preto najprv vytvorí menšiu Von Braun Station, ktorá nevyžaduje žiadne nové technológie. Nabudúce si o nej povieme viac.

Čo čítať ďalej?

[VIDEO] Môže umelá inteligencia zničiť svet? – Paperclip maximizer – V EN

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre