Tento scenár môže Bitcoin vystreliť nahor
Tento scenár môže Bitcoin vystreliť nahor. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman/Olivier Le Moal

Súčasná situácia na trhu s kryptomenami pripomína pokojnejšie obdobie, ktoré sa však čoskoro môže výrazne zmeniť. Bitcoin už niekoľko mesiacov konsoliduje medzi úrovňami 16 000 a 17 000 dolárov, ale nálada investorov nie je práve v najlepšom rozpoložení. Svoje si o tom myslí aj populárny kryptomenový analytik so pseudonymom Nakju, ktorého predpoveď uverejnila spoločnosť CryptoQuant.

Bitcoin padne a dosiahne dno

Vlajková kryptomena by v najbližšom období mala klesnúť až na hranicu 15 000 dolárov, čo však bude konečnou zastávkou a korekcia sa skončí. Takto to vníma analytik Nakju, ktorý sa opiera o známy indikátor „Coin Days Destroyed“. Jeho cieľom je poukázať na pohyby dlhodobo držaných mincí. Tento indikátor aktuálne vykazuje stav, ktorý značí pokles.

Indikátor od analytika Nakju
Indikátor od analytika Nakju. Zdroj: CryptoQuant

Aký prospech by však investori mohli mať z poklesu Bitcoinu? Podľa Nakjuho by došlo k obratu na trhu a začiatku dlhodobého rastúceho trendu. Tento stav môže vychádzať z nízkeho objemu obchodovania a prepredanej úrovne ďalšieho indikátora RSI.

Obrat na trhu nastáva práve vtedy, keď sme svedkami nízkych objemov obchodov,“ uvádza Nakju.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dosiahnutie dna na trhu s kryptomenami očakáva aj ďalší analytik zo spoločnosti CryptoQuant so pseudonymom Onchain Edge, ktorý sleduje indikátor „Spent Output Proti Ratio“ na 30-dňovom kĺzavom priemere. Ten aktuálne vykazuje úroveň 0,54. Táto hodnota už v minulosti viackrát poukázala na dno trhu. Konkrétne v rokoch 2012, 2014 a 2018.

Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 16 930 dolárov. Ak sa potvrdí predpoveď analytikov zo spoločnosti CryptoQuant, už v krátkom období môže BTC klesnúť a následne odštartovať rastúci cyklus po odraze od hranice 15 000 dolárov.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena bola najziskovejšia tento týždeň?