predaj nehnutelnosti kriza
predaj nehnutelnosti kriza

Trh s nehnuteľnosťami v USA sa začína prepadať. Podľa experta Tarek El Moussa vstúpil do recesie a po desiatich rokoch rastu príde dlho-očakávaný pád. Indícií, že sa to deje, je hneď niekoľko. Situácia sa v Amerike v priebehu niekoľkých týždňov zhoršila podobne, ako tomu bolo pred poslednou krízou. Podľa posledných odhadov 30% vlastníkov domov (15 miliónov) počas leta nebude schopných splácať pôžičky.

Ak teda plánujete predaj nehnuteľnosti, podľa El Moussa by ste tak mali urobiť čím skôr. Po kolapse nehnuteľností v USA bude nasledovať aj Európa, ktorá je síce voči podobným veciam odolnejšia, no vo všeobecnosti s oneskorením nasleduje príklad USA.

Američania tiež majú problém platiť nájom. Neuveriteľných 30% nájomníkov v marci nezaplatilo, čo iba zvyšuje tlak na trh. Domy a byty sa hromadne predávajú a ceny už teraz začali klesať.

Môže vás zaujímať: Prečo teraz kryptomeny a svetové trhy rastú? Nemali by kvôli vírusu COVID-19 klesať?

Koronavirus je rozbuška ktorá odpálila krízu

El Moussa tvrdí, že trh s nehnuteľnosťami sa už dlho chystal na ďalší prepad.

“V rastúcom cykle sme boli od roku 2010. Teraz je rok 2020, takže s alebo bez koronavirusu, je čas na korekciu! Koronavirus iba celý proces urýchli, tak ako sa to stalo na trhu s akciami.”

Karanténa, v ktorej sú teraz celé Spojené Štáty kvôli koronavirusu, spôsobila obrovskú nezamestnanosť a neistotu v krajine.

“Koronavirus iba prihadzuje palivo do ohňa. Ľudia sú bez práce, tým pádom si nemôžu brať pôžičky, nepozerajú sa na nové nehnuteľnosti a predajcovia ich tak musia predávať stále lacnejšie. Všetko, čo môže spôsobiť prepad trhu s nehnuteľnosťami sa už dávno deje.”

Chcete aby o vás každý vedel? 51% útok na Bitcoin Cash vás vyjde iba na 10 000 $

Zdroj:
ccn.com