Prečo žiadna iná kryptomena neprekonala a neprekoná Bitcoin?

  • Bitcoin je prvá a najväčšia kryptomena na svete.
  • Otvoril vstupnú bránu do novej technológie a sveta kryptomien.
  • Existuje mnoho dôvodov, prečo ho nikdy žiadny altcoin nenahradí.
Bitcoin Bitcoin nemôžu nahradiť iné kryptomeny
Bitcoin nemôžu nahradiť iné kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Miha Creative/Ink Drop
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin je prvá a zároveň najväčšia kryptomena na svete. Zatiaľ ho nikdy žiadna iná digitálna mena neprekonala a zdá sa, že sa to nestane ani v budúcnosti. V tomto článku sa pozrieme detailnejšie na to, čo je to vlastne Bitcoin, aby sme lepšie pochopili, prečo ho žiadna iná kryptomena nemôže prekonať.

Čo je to Bitcoin?

Začnime jednoduchým vysvetlením, čo vlastne Bitcoin predstavuje. Bitcoin je decentralizovaná kryptomena, ktorej whitepaper pochádza z roku 2008 a bola spustená krátko nato, v januári 2009. Všetky transakcie prebiehajú priamo medzi rovnakými, nezávislými účastníkmi siete bez potreby akéhokoľvek sprostredkovateľa.

Čo je whitepaper

Whitepaper alebo biela kniha je dokument, ktorý sumarizuje dôležité informácie o blockchainovom alebo kryptomenovom projekte. Zvyčajne obsahuje ciele projektu, produkty, funkcie, parametre, ktoré dávajú kryptomene jej ekonomickú hodnotu, a informácie o účastníkoch projektu.

Bitcoin bol vytvorený nato, aby umožnil online platby posielať priamo z jednej strany na druhú bez toho, aby prešli cez finančnú inštitúciu. Ide o vôbec prvú kryptomenu, ktorá sa skutočne začala používať v reálnom svete. A tu sa dostávame k prvému dôvodu, prečo ho žiadna iná kryptomena neprekoná. Prvenstvo totiž Bitcoinu nemožno vziať.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.