POZOR na ďalší sofistikovaný SCAM – Týka sa hlavne tých, čo držia XRP!

0

Zdá sa, že s podvodmi sa roztrhlo vrece. Tou zlou správu však je, že podvody „idú“ s dobou a zlepšuje sa aj ich prepracovanosť. Najnovšie odhalené scamy nie sú okaté podvody, ale sú dôkladne premyslené, pričom ani skúsený používateľ ich nemusí odhaliť. Aktuálne takýto sofistikovaný scam parazituje medzi XRP komunitou.

Ďalší sofistikovaný SCAM

Leonidas Hadjiloizou, jeden z najaktívnejších členov komunity XRP, vydal varovanie pred sofistikovaným podvodom, ktorý môže podvodníkom umožniť ukradnúť všetky vaše tokeny XRP.

Vo svojom tweete napísal:

Falošný giveaway XRP sa dostal na úplne novú úroveň:
– Pošlú pár drobných na vašu peňaženku s poznámkou
– Memo vás nasmeruje na falošný web Ripple
– Článok Fake Insights nasmeruje používateľov na falošné stránky bithomp, aby si stiahli „nástroj“

NENECHAJTE SA NACHYTAŤ #XRPkomunita

Podvodníci nalákajú svoje obete na „háčik“ zaslaním návnady – malého množstva XRP do ich peňaženky. Takáto štedrosť by však nikoho nemala oklamať. Každá transakcia sa dodáva s poznámkou (cieľovou značkou), ktorá obsahuje odkaz na to, čo sa zdá byť oficiálnym webovým serverom Ripple. V skutočnosti je táto webová stránka falošná. Nanešťastie to dokáže odhaliť len veľmi málo používateľov, pretože je kvalitne prepracovaná.

Na webovej stránke sa nachádza článok o Ripple Labs, ktorý odblokuje XRP z úschovy a airdropne ho na základe motta „kto skôr príde, ten skôr melie“, aby sa zvýšila úroveň likvidity a decentralizácie tretej najväčšej kryptomeny.

Chamtiví používatelia, ktorí chcú získať zadarmo tokeny, budú presmerovaní na stránku, kde budú vyzvaní, aby si stiahli falošnú verziu peňaženky Bithomp. Potom podvodníci ľahko získajú všetky tokeny obete, ktoré budú zaslané na túto adresu.

Scamy pribúdajú

Nedávno sme vás informovali o scame, ktorý sa šíril na Instagrame. Bitcoinoví scameri vytvorili falošné a zavádzajúce reklamy s britským finančným expertom Martinom Lewisom. Lewis nedávno uverejnil príspevok, kde používateľov upozornil, aby si dávali pozor na falošné reklamy na Instagrame propagujúce produkty kryptomien pomocou jeho osoby.

Viac informácií o tomto podvode nájdete v našom článku.

Čo čítať ďalej?

Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Zdroj:
u.today

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre