Pozor na aktuálny podvod. Slováci môžu ľahko prísť o všetky svoje peniaze

  • Podvodníci zneužili meno aj vizuál populárnej slovenskej banky.
  • Jej klienti môžu veľmi ľahko naletieť a prísť o peniaze.
Novinky Falošná banka láka Slovákov na odmeny
Falošná banka láka Slovákov na odmeny. Zdroj: shutterstock.com/Golubovy/elmar gubisch
BITmarkets BITmarkets

Na sociálnych sieťach sa šíri príspevok, v ktorom populárna slovenská banka ponúka klientom odmeny. Reklama láka Slovákov na peknú sumu, stačí, že sa prihlásia do svojho internet bankingu.

Mimoriadne dôveryhodné prevedenie príspevku môže mnohých klientov banky presvedčiť, že ponuka je skutočná. Avšak, opak je pravdou. Ide o podvod a obete môžu prísť o všetky svoje peniaze na bankovom účte.

Slovenská banka varuje pred podvodmi

365.bank varuje svojich klientov:

Dávaj si pozor, podvodníci zasahujú! Záleží nám na tvojej bezpečnosti, preto ťa chceme upozorniť na podvodnú kampaň. Cieľom podvodníkov je prostredníctvom falošnej stránky imitujúcej internet banking či rôznych odkazov, získať tvoje prihlasovacie údaje do internet bankingu, apky alebo k platobnej karte.

Falošná banka ponúka odmeny

Na Facebooku v týchto dňoch môžeme naraziť na sponzorovaný reklamný príspevok, ktorý zneužíva meno aj vizuálne stvárnenie 365.bank. Reklama ponúka stálym klientom banky odmenu vo výške 2 000 eur. Majú sa len prihlásiť do svojho účtu.

365.banka podvod

365.banka podvod. Zdroj: facebook.com

Príspevok láka existujúcich klientov banky na štedrú odmenu. V popise si pozorní užívatelia môžu všimnúť gramatické chyby aj nesprávny slovosled, čo býva prvým varovným signálom, že sa môže jednať o podvod.

Našim klientom ktorý majú dlhšie ako mesiac založený úcet dostávaju odmenu Zadarmo.

V ďalšom popise chcú podvodníci navodiť dojem dôveryhodnosti tým, že poukazujú na reálnu kampaň banky, ktorá odmeňuje klientov za platby kartou.

Navyše sa ti vďaka zľavám za nákupy priamo v apke budú peniaze na účte objavovať stále. Čím viac svoj účet využívaš, tým viac získaš.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: 365.bankTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.