Bitcoin hlási pokles milionárskych adries
Bitcoin hlási pokles milionárskych adries. Zdroj: Shutterstock.com/Andrey Burmakin

Bitcoin neklesol iba na cene, ale aj na počte peňaženiek, ktoré vlastnia BTC v hodnote 1 milióna dolárov. Ide o viac ako 80-percentný pokles, čo naznačuje znížený záujem veľkých investorov.

Bitcoin vlastní čoraz menej milionárov

Viac ako rok od posledného historického maxima zažíva Bitcoin náročné obdobie, ktoré sa odzrkadľuje aj na počte milionárov. Ich počet totiž klesol o viac ako 80 %, čo môže naznačovať klesajúci záujem zo strany veľkých investorov. Podľa najnovších údajov spoločnosti Glassnode je aktuálne iba 23 245 peňaženiek, ktoré majú zostatok BTC v hodnote 1 milióna dolárov. Celkovo klesol počet takýchto peňaženiek až o 90 000.

8. novembra 2021, keď sa Bitcoin nachádzal na historickom maxime, bol počet milionárskych peňaženiek na úrovni 112 898.

Počet milionárskych peňaženiek BTC
Počet milionárskych peňaženiek BTC. Zdroj: Glassnode

Prečítaj si tiež: Sú na tom kryptomeny skutočne tak zle? Situáciu okomentoval populárny analytik Will Clemente

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nenulové peňaženky BTC
Nenulové peňaženky BTC. Zdroj: Glassnode

Vo všeobecnosti je tak preukázateľné, že počet milionárskych peňaženiek klesal na základe poklesu spotovej ceny Bitcoinu. Od nedávneho krachu kryptomenovej burzy FTX sa však situácia začína v prípade BTC pomaly stabilizovať. Niektoré triedy peňaženiek pomaly začínajú hromadiť BTC.

Absolútny rekord bol zaznamenaný v prípade peňaženiek, ktoré držia 1 a viac BTC. Ich počet dosiahol 27. novembra 952 000. Okrem toho vzrástol aj počet peňaženiek, ktoré vlastnia od 0,01 BTC. Adresy s nenulovým zostatkom od 18. novembra klesajú, a to môže naznačovať zlom. Takýto stav bol naposledy zaznamenaný ešte v apríli 2021.