PlanB zlyhal a Bitcoin klesol
PlanB zlyhal a Bitcoin klesol. Zdroj: Shutterstock, Le-Dantu Michel

To, na čo sa spoliehalo mnoho investorov a obchodníkov, sa neudialo. Hovorím o populárnej predikcii, ktorú vytvoril PlanB. Koniec novembra mal pre Bitcoin znamenať dosiahnutie ceny 98 000 USD. Okolnosti to naplánovali inak.

PlanB zlyhal

Aj napriek výraznému poklesu cien sa ešte pred týždňom PlanB vyjadril, že si je istý, že sa model koncom novembra naplní. Holandský trader sa však zmýlil, ale vysvetlil, že samotné zlyhanie sa netýkalo modelu Stock to Flow. PlanB totiž pracuje až s troma verziami, ktoré môžete vidieť v jeho príspevku na twitteri. Predikcia, ktorá zlyhala, je súčasťou modelu Stock to Floor. 

„Toto omeškanie považujem za čiernu labuť, ktorá sa v mojich údajoch za posledných 10 rokov nevyskytla ani raz.“

Prečítaj si tiež: 550 ETH za virtuálny pozemok? – O čo v tej virtuálnej hre Axie Infinity vlastne ide?

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Už mnohokrát sa vyjadrilo veľa skúsených a profesionálnych traderov či analytikov o tejto problematike. Vo svete kryptomien sa nemôžeme spoliehať na podobné modely, aké vytvoril PlanB. Správy zo sveta, nálady veľrýb a mnoho ďalších aspektov dokáže trh výrazne ovplyvniť a v tomto prípade nemajú podobné predikcie žiadne opodstatnenie. Preto považujem za absurdnú reakciu investorov, ktorí vyjadrili obrovský hnev a kritiku na adresu PlanB. Obvinili ho zo straty svojich prostriedkov.

Tu je vyjadrenie jedného z kritikov. Uznajte sami, že to, čo urobil, nie je investovanie, ale skôr hazard.

„Použil som svoje študentské pôžičky spolu s krátkodobou pôžičkou s využitím môjho domu ako zábezpeky. Povedali ste mi, že Bitcoin dosiahne 98 000 dolárov. Teraz som bez domova a bez titulu,“ uviedol Brett Lethbridge na svojom twitteri.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin klesá – Nový variant koronavírusu spôsobil na trhoch prepady o viac ako 10 %

Reakcia tradera

„Je to skutočne absurdné, keď zverejňujete informácie zadarmo, ľudia vás nejakým spôsobom robia zodpovedným za svoje investičné rozhodnutia a kroky. Každý je zodpovedný za svoje vlastné investičné rozhodnutia a konanie. Obviňovanie iných je znakom nezrelosti.“

S týmto vyjadrením sa osobne stotožňujem. Preto si dajte pozor, na základe čoho budete investovať svoje prostriedky. Svet kryptomien dokáže byť častokrát zložitý a nepredvídateľný.