Poľsko-britská firma dostane grant z EÚ vo výške 2 milióny EUR!

BITmarkets BITmarkets

Poľsko-britská fintechová spoločnosť Billon pravdepodobne obdrží grant vo výške 2 milióny EUR. Čo je najzaujímavejšie, peniaze pôjdu z programu Európskej komisie pre malé a stredné podniky (MSP) na rozvoj systému správy dokumentov na blockchaine.

Program Komisie pre malé a stredné podniky poskytuje financovanie inovačných projektov a údajne udelil Billonu subvenciu v rámci 2. fázy programu, ktorá poskytuje spoločnostiam krytie až 70 % nákladov na projekt.

Billon je systém na ukladanie, podpisovanie a zdieľanie digitalizovaných dokumentov, založený na blockchaine. Údajne digitalizuje dokumentáciu, poskytuje šifrovanie a konfigurovateľné prístupové práva. Billon odhaduje, že implementácia blockchainu môže znížiť náklady na správu až o 50 %.

Prezident Billonu, Wojciech Kostrzewa, vo svojom vyhlásení zdôraznil, že systém bude zameraný na ochranu identity zákazníkov a zaistí kontrolu nad údajmi, ktoré sa rozhodnú zdieľať alebo zmazať.

Záver

Využiť EÚ dotácie môže byť skvelá výhoda na začiatok. Nikde nie je napísané, že o dotácie nemôžu žiadať blockchainové firmy a tak dúfajme, že pribudnú aj ďalší odvážlivci, ktorí by inak svoj vytúžený projekt nedokázali financovať.

Čo čítať ďalej?

Likvidácia burzy Cryptopia – Čo o nej vieme?

Zdroj:
the-blockchain.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: