Polovica Tether rezerv je v amerických štátnych pokladničných poukážkach

Novinky Tether a rýchle fakty
Tether a rýchle fakty. Zdroj: Shutterstock.com/Steve Heap
Freedum fighters PCBitmarkets

Tether (USDT), najväčší stablecoin na svete podľa Coinmarketcap, v tomto mesiaci klesol na trhovej kapitalizácii zo 79 miliárd € z 11. mája na súčasných 69 miliárd €. Kapitalizácia však v predošlých mesiacoch rýchlo rástla a investori hľadali bezpečný prístav pred narastajúcou volatilitou na kryptomenovom trhu.

Rýchle fakty o stablecoine Tether

Keďže sa nedávny krach algoritmického stablecoinu UST stal témou číslo 1, poďme sa pozrieť na niekoľko faktov o najväčšom stablecoine na svete:

  • Komerčné cenné papiere v rezervách Tetheru sa od 1. apríla znížili o ďalších 20 %, čo sa odrazí v ďalšej štvrťročnej správe, uviedol Tether.
  • Tether tiež znížil svoje bankové vklady zo 4,2 miliardy $ v predchádzajúcom štvrťroku na 4,1 miliardy $.
  • Americké štátne pokladničné poukážky podporujúce stablecoin vzrástli o viac ako 13 %. Konkrétne z 34,5 miliardy $ v predchádzajúcom štvrťroku na 39,2 miliardy $ v Q1 2022, čo predstavuje takmer polovicu všetkých rezerv Tetheru.
  • Najnovšia správa Tetheru prichádza v čase, keď je ekosystém stablecoinov pod drobnohľadom v dôsledku krachu TerraUSD (UST).
  • Hlavné kolateralizované stablecoiny USDT a USDC sa v súčasnosti obchodujú za 1 $ a stablecoiny si aj napriek určitým volatilitám udržiavajú svoju väzbu na dolár.
  • Celkové aktíva spoločnosti Tether sa v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zvýšili. Konkrétne zo 78,7 miliardy $ na 82,4 miliardy $, no trhová kapitalizácia USDT za posledné 2 týždne klesala.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tether tvrdí, že má v úmysle držať všetky americké doláre v rezerve, aby mohol na požiadanie splniť výber zákazníkov. V roku 2017 nebol schopný vyhovieť všetkým žiadostiam. Tether navyše nikdy nevykonal audit preukazujúci, že má údajnú rezervu.

V novembri 2017 bolo z Tetheru ukradnutých približne 31 miliónov $ tokenov USDT. Neskoršia analýza distribuovanej účtovnej knihy Bitcoinu ukázala úzke prepojenie medzi hackom Tetheru a hackom burzy Bitstamp z januára 2015. V reakcii na krádež Tether pozastavil obchodovanie. Tento príklad je potrebné si pripomenúť, keďže stablecoiny ako také sú stále viac diskutovanými vzhľadom na ich regulácie a je potrebné ich považovať za rizikové.

Mohlo by ťa zaujímať: Warren Buffet sa mýli v názore na Bitcoin – tu sú základné protiargumenty

Okazio PCAnycoin mobil banner
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.