Polkadot DOT dosiahol historické maximum! Ale niečo nám tu nesedí

2

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Dňa 24. marca sa cena tokenu DOT spoločnosti Polkadot prepadla o 23% v krátkom šesťhodinovom období. To viedlo k likvidácii 174 miliónov dolárov na futures trhu. Tento rýchly pohyb nadol tiež znížil celkový otvorený záujem o 26%. Otvorený záujem predstavuje celkový počet nevyrovnaných derivátových zmlúv, ktoré neboli vysporiadané.

Teraz, keď sa otvorený záujem DOT šplhá na nové rekordné maximum 1 miliardu dolárov, mnohí investori sa obávajú, že je na ceste ďalší cenový prepad.

DOT/USD
DOT/USD

Token sa dokázal následne vyšplhať o 65% a dosiahol historické maximum nad 46 dolárov. Prudký zisk spôsobil, že investori rýchlo získali späť svoju dôveru a otvorený záujem o futures teraz dosiahol rekordnú hodnotu 1 miliardy dolárov.

Nedávno prejavila decentralizovaná burza KwikSwap záujem o použitie riešenia Polkadot druhej vrstvy na zníženie nákladov a zvýšenie priepustnosti transakcií. Môže to byť jeden z dôvodov zvýšenia ceny a otvoreného záujmu na trhoch s termínovanými obchodmi.

Pokles cien 24. marca nebol pre Polkadot prekvapivý, pretože trhová kapitalizácia altcoinov sa v uvedenom období prepadla o 10%.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Vlastníte DOT?

View Results

Loading ... Loading ...

Napriek tomu bola korekcia DOT o 23% oveľa väčšia ako u väčšiny altcoinov. Otvorený záujem futures sa 24. marca pohyboval na úrovni 844 miliónov dolárov. Pre porovnanie, XRP držala otvorený záujem na 780 miliónov dolárov, zatiaľ čo LTC na 662 miliónov dolárov.

Dopad likvidácií závisí od toho, ako sú v tom čase likvidné trhy. Súhrnné ponuky DOT však zriedka presahujú 15 miliónov dolárov. Otvorený záujem vo výške 844 miliónov dolárov teda predstavoval viac ako 50-násobok tohto čísla.

Čítajte tiež – Altseason – Prečo má väčšina kryptomien obrovsé zisky, keď Bitcoin stagnuje?

Pozor na likviditu DOT

Cryptowatch poskytuje nástroj na agregáciu výmenných ponúk a dopytov, hoci pre tieto údaje nie je k dispozícii žiadna história. Webové stránky zohľadňujú všetky viditeľné objednávky s rozdielom 1% od posledného obchodu.

Na základe údajov z 5. apríla možno vidieť, aké „nelikvidné“ boli DOT v porovnaní s XRP a Litecoinom. Podľa údajov Staking Rewards je 65% DOT v obehu zalokovaných v staking mechanizmoch. To vytvára potenciálne riziko počas likvidácií.

Za posledné dva mesiace sa otvorený záujem futures DOT zdvojnásobil a stal sa tretím najväčším trhom s derivátmi za bitcoinmi (BTC) a étermi (ETH). Investori majú teda dôvody na obavy z likvidačného dopadu neočakávaného poklesu ceny.

Pretože sa futures trhy DOT vyvíjajú v priebehu času, malo by to priniesť ďalšiu likviditu na spotové burzy. Naskytnú sa tak arbitrážne príležitosti.

Zásadné pravidlo obchodovania kryptomien, ktoré by mal dodržiavať úplne každý!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mirek

poprosim opravit chybu hodl na HOLD ( držať )

Kryptomagazin

veru, nejde o chybu 🙂