Pohyb, na ktorý čakáme niekoľko týždňov! – Na BTC možno už čoskoro

0

BTC nás ani počas minulého týždňa neprekvapil. Naďalej pokračovanie v konsolidácii. Avšak dokedy? 

Na všetkých aktívach, ktoré sa obchodujú na burze, môžeme rozpoznať niekoľko druhov cyklov. Delíme ich na bullish, bearish a sideways. Pokiaľ na je na trhu bullish a barish štruktúra, tak sa dá pomerne dobre a jednoducho obchodovať, keďže trh je v pohybe. Potom sa ale na trhu objavujú aj sideways štruktúry. Nejde o nič nezvyčajné, ale naopak o štandardný cenový vývoj.

To, že Bitcoin už takmer 2 mesiace bez väčšieho pohybu konsoliduje na úrovni okolo 9 000 USD je úplne normálne. Podobný úpadok volatility sme od roku 2017 mohli sledovať niekoľkokrát. Približne každých 6 mesiacov sa tento cenový vývoj opakuje. Po dokončení sideways štruktúry najčastejšie vo večerných hodinách dochádza k veľkému pohybu o viac ako 10 %. A presne toto na trhu potrebujeme vidieť, aby sme mohli špekulovať nad tým, akú pozíciu otvoriť (long/short).

Čakáme na pohyb

Pokiaľ príde dlho očakávaný pohyb, tak môžeme konečne špekulovať nad tým, že uhorková sezóna je za nami a opäť sa začne tvoriť niekoľkomesačný buď bullish alebo bearish cyklus, ktorý nám dá možnosť opäť obchodovať. A to nielen na day, ale aj swing trade.

K aktuálnej situácii na trhu sme pre vás pripravili špeciálny video update:

Prečítaj si aj: Mzdy budú naďalej padať – aká je predpoveď na slovenskom trhu práce ?

Podobná situácia je aj v prípade altcoinov. Všetko závisí momentálne len a len od BTC. Je veľmi prekvapivé, že altcoiny počas aktuálnej tvorby sideways štruktúry nerastú. Takúto koreláciu sme tu nemali – dovolím si – tvrdiť niekoľko rokov. Pravdepodobne ide o anomáliu, ktorá môže výrazne narušiť koreláciu medzi kryptomenami.

Ako bude vyzerať tento týždeň s Bitcoinom?

Počas tohto týždňa očakávam aj naďalej konsolidáciu v sideways kanáli. Ale opäť ako v minulých analýzach podotýkam, že čím dlhšie bude BTC konsolidovať, o to väčší a nárazovejší pohyb nás na trhu čaká.

Možno ťa bude zaujímať: Analýza európskych indexov Europe 50, DAX – Trhy si držia silu, ale na nové ATH si ešte počkáme

Čo sa udialo minulý týždeň?

Na trading11.com sme pre vás pripravili hromadu analýz na niekoľko altcoinov. Väčšina z nich sa pomerne dobre obchodovala, keďže pohyby nie sú také razantné a dajú sa vynikajúco na grafe hľadať rôzne patterny. Aj naďalej očakávame minimálne ešte jeden cenový pokles, ktorý nám dá šancu nakúpiť lacnejšie.

Kryptomagazin.sk nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ sa zaujímaš o trading, určite odporúčame navštíviť sekciu našich členstiev na webe trading11.com. Okrem niekoľkých členstiev je možnosť výberu z viacerých kurzov alebo dokonca spoločné členstvá, ktoré sme vytvorili v spolupráci s tradermi z CZ/SK scény. Rovnako tak odporúčame Vysokú školu tradingu, ktorá z teba urobí za jeden mesiac poriadneho tradera.

Čítajte ďalej

Bitcoin do roku 2030 na hodnote 397 000 dolárov – Ktoré altcoiny čaká rovnaký rast?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre