Solana bude rásť aj v roku 2022. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Solana (SOL) sa stala hlavným uchádzačom v odvetví inteligentných zmlúv a za posledný rok vzrástla celková uzamknutá hodnota siete (TVL) o 660 miliónov dolárov. Je na nej vybudovaných viac ako 40 decentralizovaných aplikácií.

Aj pri tomto raste majú investori dôvod spochybňovať, či je súčasná trhová kapitalizácia 56 miliárd dolárov opodstatnená a aká je v porovnaní s konkurenčnými sieťami ako Binance Smart Chain (BNB), Avalanche (AVAX) a Polygon (MATIC).

Ceny AVAX, SOL, BNB, MATIC a LUNA
Ceny AVAX, SOL, BNB, MATIC a LUNA. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Najväčšie nákupy retailu od marca 2020 – je potvrdené dno korekcie BTC?

Existuje silný inštitucionálny záujem o ekosystém Solany

Trhová kapitalizácia spoločnosti Solana je viac ako dvojnásobná v porovnaní s kryptomenami Avalanche a Terra, z ktorých každá má trhovú kapitalizáciu 26 miliárd dolárov. Existujú spoľahlivé dôkazy o rastúcom ekosystéme, ktoré vychádzajú z chuti“ investorov. Aby sme však pochopili, aké úspešné je riešenie škálovateľnosti Solany, musíme vyhodnotiť jej metriky používania. Pohľad na počet aktívnych adries na DApps spoločnosti Solana je dobrým miestom, kde začať.

Najaktívnejšie dApps za 7 dní.
Najaktívnejšie dApps za 7 dní. Zdroj: DappRadar

Vedúcim DApp Etherea podľa aktívnych adries je Uniswap. Počet 97 600 týždenných používateľov Raydiumu dosť je pôsobivých, ak vezmeme do úvahy, že bol spustený len pred 10 mesiacmi. Medzitým vo februári 2021 Uniswap zaznamenal viac ako 4,3 miliardy dolárov TVL.

Pokiaľ ide o Magic Eden, NFT trh od Solany, jeho 58 400 týždenných aktívnych adries tiež predstavuje viac ako polovicu OpenSea Etherea.

SOL má tretí najväčší termínovaný trh

Solana má v súčasnosti tretí najväčší otvorený záujem o futures, čo je najrelevantnejšia metrika v derivátových kontraktoch. Tento ukazovateľ agreguje celkový počet zmlúv držaných účastníkmi trhu bez ohľadu na nedávnu obchodnú aktivitu.

Solana futures - otvorený záujem
Solana futures – otvorený záujem. Zdroj: CoinGlass

TVL siete sa za posledných šesť mesiacov zvýšilo 15-násobne a používatelia DApps spoločnosti Solana sú takmer polovičným počtom používateľov v sieti Ethereum.

Prečítaj si tiež – Prehliadač Opera zahajuje významnú spoluprácu s blockchainom Solana – kto bude kráľom Web3?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre