Komunita má odpoveď na utláčanie tých najlepších coinov! Predstavujeme Wrapped Monero

0

Po tom, čo americká burza Bittrex nedávno zo svojej platformy delistovala všetky anonymné kryptomeny, sa v kryptokomunite zdvihla vlna obáv Môžu vlády donútiť zmenárne, aby prestali obchodovať obchodovanie kryptomien s možnosťou posielania anonymných transakcií.

Wrapped Monero rieši problém s bojom proti autoritám

Argumenty autorít sú jasné. Nevysledovateľné transakcie umožňujú pranie špinavých peňazí, financovanie terorizmu, či vyhýbanie sa daniam (ale hlavne zachovanie súkromia obyčajných ľudí). Momentálne nie je jasné, prečo Bittrex delistoval Monero, Zcash a Dash. Dôvody môžu byť rôzne. Sú však na mieste obavy, či to isté v budúcnosti nespravia všetky veľké burzy.

Tento problém sa aspoň čiastočne pokúsila vyriešiť firma BTSE a vytvorila ERC-20 token krytý Monerom. Nový projekt má názov Wrapped Monero WXMR a jeho výhodou je, že reprezentuje XMR na Ethereum blockchaine.

Chcete nakupovať, Monero, Ethereum, Bitcoin, či ďalšie kryptomeny? Odporúčame použiť burzu Binance, ktoré poskytuje najlepšie služby na trhu a široký výber coinov. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a navyše získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Na čo sú dobré Wrapped coiny ako WBTC či WXMR?

Podobne funguje aj mega úspešný Wrapped Bitcoin. V súčasnosti je v obehu 41 250 WBTC. Výhodou takýchto mincí je, že fungujú na Ethereum blockchaine a môžu sa tak obchodovať na všetkých veľkých decentralizovaných burzách (Uniswap, SushiSwap, Curve Finance…). Zmysel WBTC či WXMR je podobný, ako myšlienka stablecoinov. Reprezentujú hodnotu krytej kryptomeny bez nutnosti danú kryptomenu reálne vlastniť v peňaženke. Bez týchto Wrapped coinov by obchodníci na DEXoch nemali k Bitcoinu prístup.

Význam Wrapped Monera je však o to väčší, že ide v podstate o ohrozený druh kryptomeny. Ak v budúcnosti všetky burzy odstránia Monero a ďalšie anonymné mince zo svojich platforiem, ľudia stratia jednoduchý prístup k týmto kryptomenám. Burzy však vždy môžu umožniť obchodovanie Wrapped Monera, ktoré nie je anonymné a vlády by s ním nemali mať problém.

Prečítajte si, ako komunita okolo Monera bojuje proti snahe americkej vlády sledovať transakcie v blockchaine. Nedávno spustili úspešný hard-fork!

Monero spúšťa hard-fork, zatiaľ čo sa americká vláda pokúša prelomiť jeho anonymitu

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre