coins

Charakteristickým znakom správania trhu s kryptomenami je vo všeobecnosti konzistentnosť a v neposlednom rade volatilita. Na trhu sa však môžu objavovať rôzne neočakávané odchýlky, ktoré však musíme považovať za normu.

Aj z tohto dôvodu sú kryptomeny s menšou trhovou kapitalizáciou omnoho tajomnejšie a častokrát je veľmi zložité predpokladať cenové pohyby. Aj preto bola vyvinutá inteligentná algoritmická metrika odvodené z historickej analýzy trhov s kryptomenami. Nazýva sa VORTECS™.

VORTECS™ aktuálne analyzuje historické údaje 200 digitálnych aktív v čase, ktoré sa najviac podobajú súčasnej situácií na trhoch. Pracuje prakticky 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dôkladná analýza na základe výsledkov vykazuje obrovskú presnosť. To, čo si traderi nevšimnú u projektov s nízkou trhovou kapitalizáciou, zachytí a zaeviduje VORTECS™.

Tím CoinTelegraph Markets Pro v spolupráci s The TIE zanalyzovali výsledky niekoľko zaujímavých kryptomien, ktoré od spustenia algoritmu dňa 3. januára 2021 pravidelne dosahovali skóre VORTECS™ vyššie ako 80 bodov. Takéto bodové ohodnotenie predznamenáva vysokú dôveru. Kombinácia pozitívneho sentimentu, cenového vývoja, objemov obchodovania a objemov tweetov historicky poukázala na zvýšenie cien u daných kryptomien v priebehu najbližších dní.

Kryptomeny, ktoré dosiahli skóre 80 v pomerne krátkom čase, teda 20 dní od spustenia, môžeme vidieť na grafe nižšie. Ide o AVAX, EGLD, VGX, MATIC, FTM, LUNA, AXS, AAVE, SANDCOTI.

StormGain
Skóre VORTECS™. Zdroj : Cointelegraph Markets Pro
Skóre VORTECS™. Zdroj : Cointelegraph Markets Pro

Modrý stĺpec znázorňuje počet dní, v ktorých daná kryptomena dosiahla minimálne 80 bodov. V prípade, že sa minca vyšplhala nad hranicu 80 bodov, potom klesla a následne sa za menej ako 1 deň vrátila na 80 bodov, tak to systém odignoroval.

Oranžové stĺpce predstavujú počet prípadov, kedy dané aktívum získalo 3% hodnoty počas nasledujúcich 72 hodín, sivé stĺpce znamenajú zisk 5% a nakoniec žlté, ktoré vyjadrujú zisk 10%.

LUNA

Najväčšia konzistentnosť bola zaznamenaná u kryptomeny LUNA. Po dosiahnutí skóre 80 bodov v rámci systému VORTECS™ získala LUNA 3% zisk až v 92% prípadov.

Zhrnutie štatistík coinu LUNA:

  • Cenový zisk 3 % v 92 % prípadov
  • Cenový zisk 5 % v 84 % prípadov
  • Cenový zisk 10 % v 68 % prípadov

ELROND

Na druhom mieste sa umiestnil projekt Elrond (EGLD):

  • Cenový zisk 3 % v 65 % prípadov
  • Cenový zisk 5 % v 61 % prípadov
  • Cenový zisk 10 % v 55 % prípadov

SAND

Tretím najúspešnejším coinom bol Sandbox (SAND), u ktorého výsledky prekazil hlavne zisk 10%, kedy sa počet prípadov znížil až na 41%:

  • Cenový zisk 3 % v 86 % prípadov
  • Cenový zisk 5 % v 82 % prípadov
  • Cenový zisk 10 % v 41 % prípadov

Úspešné výsledky boli zaznamenané aj v prípade coinu MATIC.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) sa pripravuje na nasledujúci týždeň?

 

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.