Bitcoin Open Interest na CME dosiahol historické maximum – Kríza sa prehlbuje

BitmarketsKvakomat mobil

Nové Open Interest ATH na CME! Kedy však Bitcoin dobyje svoje cenové maximum?

Takzvané bezpečné prístavy pre investorov v tejto kríze začínajú byť stále populárnejšie. Americké akcie vďaka rekordným stimulom od Fedu rastú, ale stále viac investorov tomuto rallye neverí a svoje peniaze presúvajú (okrem iného) do drahých kovov. Aj kryptomeny začínajú byť vnímané ako kvalitnejší nosič hodnoty, než nadopované akcie či fiat meny, ktorý teraz čaká masívna inflácia.

Záujem o kryptomeny je evidentný aj z burzy CME? ktorá už tretí rok svojim zákazníkom poskytuje Bitcoin Futures kontrakty. Tieto kontrakty sú populárne hlavne medzi inštitucionálnymi investormi, ktorý chcú / musia Bitcoin obchodovať regulovanou cestou.

Unfolded-980x440@2x

Očakávaný Golden Cross na Bitcoin grafe je tu! Čo to znamená pre kryptomeny?

Bitcoin po halvingu stále nerozhodný – Čo nám ukazuje Open Interest na CME?

Bitcoin je od halvingu uväznený v pohybe do strany. Neviem sa rozhodnúť, ktorou cestou sa vydá. Každý pohyb smerom dole obchodníci vnímajú ako skvelú príležitosť k nákupu, čo je evidentné aj zo včerajšieho prudkého pohybu (o pár hodín očakávajte analýzu). Bitcoin však taktiež nevie nabrať momentum potrebné na prerazenie 10 000 $ a postup na nové tohtoročné maximum (10 500 $).

Záujem o túto kryptomenu zo strany inštitúcií, Wall Streetu a miliardárov však prudko rastie. Je jasné, že táto kríza tvrdo dopadne na celý finančný systém a potreba uchýliť sa do bezpečnejších aktív je tak obrovská.

Open Interest na CME dnes presiahol 550 miliónov dolárov. Pre porovnanie, na začiatku marca keď bol Bitcoin na maxime to bolo iba 150 miliónov. 

Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, po nej máme zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy “zachraňujú” ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:

https://kryptomagazin.sk/takto-bohati-zarabaju-na-krize-okradaju-nas-pretoze-nerozumieme-systemu-cast-1/

txbOkazio mobil