ning_hu ONTOLOGY ROZHOVOR

Nedávno prebehol rozhovor s expertom Ning Hu, senior architektom Ontology a Svenom Wagenknecht, šéfredaktorom BTC Echo, poprednej mediálnej platformy v Európe. Rozhovor bol vedený v nemčine a bol zameraný na získanie informácií od centrálnej osobnosti z Ontology. Preberali sa rôzne témy – od funkcií konsenzu VBFT až po dnešné najväčšie výzvy blochchain technológie.

Druhá časť rozhovoru:

Nedávno bolo oznámené spustenie Shardingu na Ontology testnete. V čom sa odlišuje Sharding od prístupu Etherea? Kedy bude pripravený pre mainnet?

Dizajn algoritmu Konsenzu určuje riadiaci a ekonomický model spoločne s predpokladmi siete. Tento algoritmus ovplyvňuje výkon reťazca, ktorý sa tiež označuje ako „nemožný trojuholník“. Podstatou Shardingu je zvýšenie priepustnosti siete v súlade so škálovateľnosťou riadiaceho modelu. Každý Shard má určité funkcie, ktoré obsahujú škálovateľnosť naprieč rôznymi Shardmi. Nie je to o rýchlosti, ale o naplnení očakávaní na podnikanie.

Každý z nich má iné funkcie, ktoré sú vhodné na rôzne služby. Ontology navrhlo prispôsobenie a optimalizáciu shardingu a cross-shardov podľa požiadaviek podnikov. Niektoré obchodno-technologické moduly možno tiež prispôsobiť rôznym shardom vrátane Layer2, Oracle, TEE a ďalšie.

Ontology sa zaviazalo k vytvoreniu zloženého, voľne konfigurovateľného cross-chainu s vysokým výkonom, škálovateľnou infraštruktúrou, ktorá výrazne uľahčuje nasadenie decentralizovaných aplikácií.

Ontology Sharding podporuje tieto funkcie:

 • Viacvrstvová štruktúra Sharding siete
 • Riešenie založené na smart kontraktoch
 • Cross-shard komunikácia medzi smart kontraktmi
 • Cross-shard atomic call

Sharding bude pripravený, keď bude k dispozícii vhodná obchodná požiadavka.

V septembri bolo oznámené TRUST redefined. Ciele tohto projektu zodpovedajú cieľom Ontology (decentralizácia totožnosti a ďalšie). V čom sa odlišuje od Ontology?

TRUST redefined zahŕňa tri aspekty:

 • Technologická múdrosť – Ontology vydalo sharding, cross-chain, DDXF (výmena distribuovaných dát) a ďalšie kľúčové technológie, ktoré boli spustené na TestNete pre globálne vývojárov.
 • Produktová múdrosť – Bolo vydané ONTO 2.0 – komplexná peňaženka, ktorá obsahuje rámec decentralizovanej totožnosti ONT ID, Dapps, čím dosahuje strategický cieľ „pripravenosť na všetky podnikania“.
 • Integrácia Ontology technológie do podnikateľských scenárov môže priniesť širokú adopciu technológií a tým podporí decentralizáciu tradičných podnikaní. Otvára sa tým dôveryhodný ekosystém, ktorý pokrýva devätnásť jazykov, a tak umožňuje našim partnerom využívať technickú, produktovú a marketingovú podporu.

Na akých projektoch momentálne pracujete okrem Sharding a TRUST redefined?

Okrem týchto projektov pracujeme na nasledujúcom:

 • Hľadanie a rozširovanie scenárov pre reálny svet.
 • Neustále zlepšovanie VM.
 • Pokračujeme v optimalizácii sieťovej infraštruktúry a spolupracujeme s bloXroute a ďalšími partnermi.
 • Vývoj komerčných platforiem používajúce ONT ID a DDXF.

Téma digitálnych identít úzko súvisí s technológiou blockchainu. Ontology má takzvaný „ONT ID“ rámec. Čo sa za tým skrýva a ako to má fungovať?

Dnes používatelia používajú dáta generované centralizovanými službami. Tradičný internet poskytuje služby zdarma alebo za nízke ceny výmenou za používateľské dáta. Hodnota dát sa stáva ziskovým bodom pre internetové aplikácie. Avšak používateľ nemôže ovplyvniť, čo sa deje s jeho dátami.

ONT ID je rámec identity založený na decentralizovanom identifikačnom protokole používajúci blockchain a technológiu kryptografie, ktorý umožňuje okamžite identifikovať a prepájať ľudí, majetok a udalosti. Tiež zaisťuje používateľom súkromie a bezpečnosť ich dát, dáva používateľom plnú kontrolu nad ich identitou a osobnými údajmi.

V porovnaní s existujúcimi digitálnymi systémami identity rieši ONT ID rad slabých miest tradičných systémov. Napríklad, slabé miesta zahŕňajú nedostatok individuality, dátové oligopoly, roztrieštenú dôveru, problémy s overovaním identity, správou IoT a sledovanie obsahu podliehajúcemu autorským právam.

DDXF je rámec na distribuovanú výmenu dát, jeho použitím môžete mapovať cross-systémové informácie o ich interakciách a doručenie pomocou anti-falzifikačnej blockchain technológie.

Na úrovni infraštruktúry umožňuje sharding rovnakým riadiacim modelom splniť nezávislé obchodné požiadavky. Multi-chainové riešenie umožňuje aktívam na iných blockchainových platformách používať Ontology ekosystém.

ONT ID a DDXF tvoria komplexné riešenie pre tradičné internetové služby vrátane distribuovanej transformácie účtov, monitorovanie a overovanie dát informačného systému a ďalšie poskytovanie dát naprieč systémami.

Aktuálne vidíme narastajúcu dominanciu Bitcoinu na úkor altcoinov. Myslíte si, že by sme v blízkej budúcnosti mohli vidieť vzostup altcoinov? Čo by sa malo stať?

Veríme, že ONT je viac než je coin. Máme dôveru v náš systém duálnych tokenov ONT a ONG. Môžeme ponúknuť funkčné prínosy pre vývojárov používajúcich našu platformu podobne ako pri NEO a GAS. Nedávno sme dokončili náš projekt naprieč chainmi BTC a ETH, čo uľahčuje vykonávanie transakcií a ich zmenu. Veríme, že spojenie viacerých kryptomien v budúcnosti pozitívne prispeje ekosystému blockchainu.


Tento článok bol pripravený členom oficiálnej československej Ontology telegram skupiny. Ak chcete o projekte diskutovať v natívnom jazyku a zároveň získať technickú podporu, pridajte sa do rozrastajúcej sa skupiny kliknutím na odkaz: https://t.me/OntologySlovakCzech

Web / Twitter / GitHub / Facebook / YouTube

medvedí trh, Prečo môže byť medvedí trh dobrý pre blockchain?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance