Obtiažnosť ťažby Bitcoinu stúpla o 6,8% a to je pred halvingom skvelá správa!

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Ťažba Bitcoinu je často veľmi nepochopená činnosť. Ide o spôsob, akým sa zabezpečuje fungovanie tejto platobnej siete. Vďaka ťažbe nie je možné napríklad ukradnúť Bitcoiny z cudzej peňaženky bez priv. kľúču alebo použiť ten istý coin dvakrát. Tento revolučný mechanizmus vymyslel samotný Satoshi Nakamoto a aj po jedenástich rokoch funguje veľmi dobre.

Pri ťažbe však vzniká problém. Ak sa do siete pridajú noví mineri, musí sa zvýšiť aj obtiažnosť ťažby, aby sa príliš nezvyšovala inflácia BTC. Rovnako, ako mineri zo siete odídu, obtiažnosť sa zníži, aby sieť nebola príliš pomalá.

Môže vás zaujímať: Zlato, akcie a aj kryptomeny padajú – Kde miznú všetky tie peniaze?

Stúpanie obtiažnosti je bullish pre Bitcoin

Obtiažnosť sa kalibruje každých 2016 blokov (cca raz za dva týždne). Naposledy sa tak stalo práve dnes a dvihla sa o rekordných 6,8%. Hashrate pritom každú chvíľu dosahuje nové ATH. Aktuálne sa pohybuje okolo 125 Exahashov.

To okrem iného naznačuje, že množstvo minerov a hashrate siete stále rastie. Aj napriek tomu, že sa blíži halving, ktorý zníži odmeny za ťažbu na polovicu.

Po halvingu tak bude profitabilnosť ťažby iba polovičná. Ťažiari sa toho však očividne neboja a zapájajú do siete stále nové stroje. Očividne teda vedia niečo, čo my nie a spoliehajú sa, že cena Bitcoinu to doženie.

Je možné, že aktuálne korekcie trhu čoskoro pominú a príde ďalší bullrun? Ako to vidíte vy? Zahlasovať môžete v našej ankete:

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Dosiahneme do konca týždňa historické maximum 20 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...

Viete čo je dôvodom týchto prepadov trhu? Svoj pohľad s nami zdieľal člen LIBRA Association:

Člen Libra association ponúka vysvetlenie prepadu trhu s kryptomenami

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre