Bitcoin a realizované straty dlhodobých držiteľov.
Bitcoin a realizované straty dlhodobých držiteľov. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Nedávno Bitcoin zaznamenal v sieti opäť distribučnú fázu po krátkodobej akumulácii, čo naznačuje, že tlak predávajúcich sa môže stupňovať. Odkiaľ predaje pochádzajú a čo to pre aktuálnu cenu Bitcoinu môže znamenať?

Podľa on-chain poskytovateľa Glassnode sa predajný tlak vytvoril predovšetkým u dlhodobých držiteľov. Mnohí z nich dokonca vlastnili bitcoiny za nákupné ceny blízko vrcholu v rokoch 2021 – 2022.

Dlhodobí držitelia kontrolujú približne 13,337 milióna BTC, čo predstavuje takmer 80 % aktuálnej ponuky v obehu. Toto číslo je potrebné brať s rezervou, keďže nie je možné presne určiť, koľko z týchto držiteľov naozaj má prístup ku kryptomenám.

Bitcoin: Ponuka dlhodobých držiteľov
Bitcoin: Ponuka dlhodobých držiteľov. Zdroj: Glassnode

Ako vidíme na grafe vyššie, od mája dlhodobí držitelia distribuovali Bitcoin v hodnote približne 222 000 mincí. Ide o zhruba 1,6 % ich držieb. Navyše, dlhodobí držitelia realizovali predaje v strate. Metrika LTH-SOPR je aktuálne 0,67, čo znamená, že držitelia realizovali straty približne 33 % v priemere.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin je teraz extrémne lacný, tvrdí analytik spoločnosti Bloomberg

Čo to znamená pre Bitcoin?

Väčšina investorov, ktorí akumulovali v cykle v rokoch 2017 – 2021, si svoje bitcoiny ponecháva. Držitelia z cyklu 2021 – 2022, naopak, realizujú vysoké straty. Na grafe vyššie sme si taktiež mohli všimnúť, že také predajné objemy sme nevideli niekoľko rokov.

Aktivita v sieti je taktiež niekoľko mesiacov na zostupe a zatiaľ neindikuje obrat trendu. Ak aktívne adresy nezačnú rásť, nebude dostatočný dopyt na trhu. Ak nebude na trhu dopyt, tak cena len ťažko môže vstúpiť do bullrunu. Všetky tieto metriky teda naznačujú, že Bitcoin ešte nemusel sformovať dno na hladine 17 600 dolárov a riziko korekcie stále existuje.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin: čaká nás posledný prepad a potom bullrun

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance