Obľúbená kryptomenová burza Slovákov opúšťa veľkú ekonomiku

Novinky Bybit končí v Kanade.
Bybit končí v Kanade. Zdroj: shutterstock.com/Meesiri/Supamotionstock.com
BitmarketsFlockers mobil

Burza Bybit nedávno oznámila, že od 31. mája 2023 opúšťa Kanadu z dôvodu regulačných opatrení, ktoré vytvorili nepriaznivé trhové podmienky. Podľa správy Coindesk krajinu muselo opustiť hneď niekoľko kryptomenových búrz.

Bybit opúšťa Kanadu

Vo svojom oficiálnom oznámení burza uviedla, že ich prvoradým cieľom je podnikanie v súlade so všetkými predpismi a nariadeniami. Od 31. mája 2023 nebude možné vytvoriť žiadny nový účet, zatiaľ čo existujúci používatelia majú čas na úkony do 31. júla 2023 s tým, že po tomto dátume budú môcť svoje pozície stiahnuť.

Okrem Bybitu svoju činnosť v Kanade ukončila aj najväčšia kryptomenová spoločnosť Binance. Dôvodom sú predovšetkým nové usmernenia, ktoré nútia kryptomenové firmy získať schválenie kanadskými správcami cenných papierov (CSA), čo zahŕňa absolvovanie mnohých kontrol. Definitívny odchod burzy sa uskutoční do októbra tohto roka. Ďalšie spoločnosti, ktoré opustili Kanadu sú OKX, decentralizovaná burza dYdX a blockchainový fintech Paxos.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bybit je dodnes obľúbený

Podľa oficiálnej stránky, Bybit ponúka na obchodovanie viac ako 270 aktív a 200 kontraktov. Používa ho vyše 10 miliónov v 160 krajinách. V rebríčku CoinMarketCap sa burza nachádza v čase písania článku na 5. mieste s denným objemom obchodovania 695 miliónov dolárov.

Bybit je 5. najväćśia burza.

Bybit je 5. najväčšia burza. Zdroj: CoinMarketCap

Bybit je obľúbený aj u Slovákov, pričom donedávna poskytoval obchodovanie bez KYC. To je už ale minulosťou a zdá sa, že obchodovanie bez KYC už nebude v budúcnosti možné. Zaujímavým lákadlom sú aj opakujúce sa finančné fondy v desať tisícoch USDT, ktoré Bybit rozdáva podľa toho, aký objem na platforme zobchodujete.

Ak sa zaujímate o najhorúcejšie novinky z burzy Bybit, odporúčame vám prečítať si aj nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Regulácie budú čoraz prísnejšie

Regulácie spôsobujú, že mnohé kryptomenové burzy buď ukončujú svoju činnosť úplne alebo sa presúvajú naprieč jurisdikciami. Príkladom je aj kedysi jedna z najväčších búrz Bittrex, ktorá oznámila koniec po rapídnom znížení obchodných objemov a pokutách zo strany regulačných orgánov. V roku 2018 mala burza trhový podiel až 23 %, no v roku 2021 klesla na podiel 1 % odkedy sa už nezotavila.

Krach burzy FTX jednoznačne urýchlil zavádzanie nových pravidiel zo strany regulátorov. Nedávno bola dokonca prijatá prvá komplexná legislatíva s názvom Markets in Crypto-Assets (MiCA) na zasadnutí ministrov financií členských štátov eurozóny. Je pravdepodobné, že k podobnému kroku sa uchýlia aj ďalšie svetové ekonomiky. MiCA je ale len prvým krokom v sérii ďalších regulácií a ani zďaleka nerieši všetko.

Mohlo by ťa zaujímať: G7 stupňuje reguláciu kryptomien. Zmenám sa nevyhnú ani Slováci

Kvakomat PC bannerOkazio mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.