[Analýza] Obhliadnutie za posledným týždňom – Litecoin, Ripple, Ethereum Classic, Dash a Monero

0

Posledných sedem dní sa nieslo v znamení dlho očakávaných zlomov. Podceňované kryptomeny si pričítali veľké zisky, zatiaľ čo najväčší skokani narazili na strop. Či už hovoríme o Bitcoine na 4450$, NEO na 45$, Omise Go, Stratis alebo Waves… Poďme sa teda pozrieť na kryptomeny, ktoré po dlhom čase prekročili vlastný tieň a opäť raz sa dostali na výslnie.

Litecoin

litecoin 28.8.2017 short-term

Litecoin konečne preskočil hranicu 50$ a dokonca dosiahol nové historické maximum 64,79$ nasledované poklesom na 60$. Táto kryptomena sa dlho točila okolo 45$. Kľúčový zlom nastal vo štvrtok, keď na niektorých burzách dosiahla 65$. Následná korekcia však Litecoin stlačila na 50$. Ďalší prielom nastal v nedeľu keď sa prelomila rezistancia na 55$ a následne aj na 60$. Ďalšiu hranicu sa však zlomiť nepodarilo. Celkovo je Litecoin stále dosť podhodnotený. Investori by ho mali ďalej držať, obchodníci tiež. Support môžeme očakávať na spomínaných 60 a 55 dolároch. Ďalším cieľom je 65 a 75 dolárov. Ak Litecoinu vydrží rekordné volume (takmer miliarda dolárov denne), je dosť možné, že obe hranice prekoná už tento týždeň.

Litecoin za posledné dva mesiace:

litecoin 28.8. long term

Ripple

ripple 28.8.2017 short term

Po dlhom čase sa z downtrendu vymanil aj Ripple. Ten v utorok prelomil rezistanciu a veľmi rýchlo zdvojnásobil svoju hodnotu. Každá vlnka však má svoj vrchol. Ripple veľmi rýchlo stratil 50% ziskov a z 30c padol na 22c. Druhý pokus vo štvrtok tiež nebol úspešný  a po dosiahnutí hodnoty 28c sa graf obrátil. Momentálne už kryptomena zase vstúpila do downtrendu a testuje support na 20c.

Ripple zlomil dlhodobý klesajúci trend:

ripple 28.8.2017 long term

Ethereum Classic

ethereum classic 28.8.2017 short term

Ethereum Classic v stredu zažilo slabý prelom dlhodobého klesajúceho trendu. Krátky vzostup z 14$ sa však zastavil na 16,5$ a následne kryptomena stratila polovicu svojich ziskov. Dnes v noci nasledoval ďalší pokus o zlomenie rezistancie na 16,5$ hranici, no aj ten bol neúspešný. ETC za posledné dva týždne stratilo prominentné postavenie v prvej päťke naväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie a odvtedy to s ním ide dole vodou. Momentálne okupuje 11 priečku a celkovo zaostáva za zvyškom trhu. V najbližších dňoch môžeme očakávať ďalší pokus o breakout  nad 16,5$ alebo testovanie supportu na 14,5$ a 13,5$.

Breakout z dlhodobéjho klesajúceho trendu a rezistancia na 16,5$:

tyzdnom, [Analýza] Obhliadnutie za posledným týždňom – Litecoin, Ripple, Ethereum Classic, Dash a Monero

Dash

tyzdnom, [Analýza] Obhliadnutie za posledným týždňom – Litecoin, Ripple, Ethereum Classic, Dash a Monero

Dash už posledných 12 dní vykazuje silné zisky. 16.8. sa vymanil z dlhodobej stagnácii v okolí 200$ a pripísal si prvých 20%. Odvtedy sme boli svedkami niekoľkých veľkých prielomov, pri poslednom kryptomena dokonca otestovala hranicu 400$. Z dlhodobého hľadiska je Dash nadhodnotený a tento týždeň môžeme očakávať korekciu. Najväčší support pritom nájdeme na 300 a 265$. Dlhodobí investori by zatiaľ nemali otvárať pozície, krátkodobí obchodníci môžu premýšľať o prípadnom shorte.

Vysoké zisky Dash-u za posledných 12 dní:

dash 28.8.2017 long term

Monero

monero 28.8.2017 short term

Monero v poslednom týždni naberá šialené momentum a testuje nové a nové historické maximá. Po dlhodobej stagnácii blízko hodnoty 50$ sme v pondelok zaznamenali prvý významný breakout. Po otestovaní 100$ hranice však kryptomena stratila 50% svojho zisku a na niekoľko dní sa usadila nad 80$. Napätie sa ešte zvýšilo po sobotnom tsunami s vrcholom vo výške 150$. Následný fallback na 130$ však netrval dlho a momentálne už Monero opäť prekonalo svoje historické maximum. V čase písania tohto článku však len o niekoľko centov. Situácia je teda ešte extrémnejšia ako v prípade Dash-u. 300% nárast v priebehu siedmich dní naznačuje, že cena tejto kryptomeny je v súčasnosti nadhodnotená a môžeme očakávať výraznú korekciu. Support hľadajte v blízkosti 100$ a 85$. Krátkodobí obchodníci by mali premýšľať o shorte.

Takto vyzerá 300% za týždeň po trojmesačnej „stangnácii“:

monero 28.8.2017 long term

Trh

Kryptomeny prežili skvelý týždeň. Trhová kapitalizácia prekonala 155 miliárd dolárov. Ethereum v poslednej dobe vykazuje pekné zisky. Bitcoin sa pohybuje v rozmedzí 4000 – 4400$ a všetci s napätím očakávajú, ktorým smerom sa nakoniec táto digitálna mena vydá. Z dlhodobého hľadiska je jej cena stále nadhodnotená a môžeme očakávať korekciu. Bitcoin však už tisíckrát dokázal, že sa neriadi našimi očakávaniami a často si robí, čo chce. Svoju pozornosť by ste mohli zamerať aj na NEO, Qtum OmiseGO, Stratis, Lisk, BitConnect a MaidSafeCoin. Pekný stúpajúci trend vykazuje aj NEM.


Sledujte nás na facebooku, aby ste neprišli o ďalšie analýzy.


Disclaimer: Tento článok nepovažujte za finančné poradenstvo. Na burze investujte iba peniaze, ktoré môžete stratiť a premýšľajte vlastnou hlavou. 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre