Bitcoin, halving, polenie, half, BTC, svieca

Bitcoin zavrel prvú mesačnú sviecu v roku 2020 a môžeme teraz konštatovať, že práve táto svieca dáva nádej na obrat trendu. Halving je oficiálne o 100 dní. Odhady sa však líšia, pretože produkcia blokov je o niečo rýchlejšia, než sa čakalo. Burza Binance kúpila indickú krypto burzu a chystá sa na jej IEO. 

Profesionálna analýza – 31.01.20 Technická analýza BTC/USD – Dnes končí mesiac, čo nám povie monthly close?

Mesačná svieca podporuje býky

Na grafe ceny BTC sa nám stále množia znaky toho, že sa pripravuje zmena trendu, respektíve, že už začala. Ak sa pozrieme na týždenný graf, tak uvidíme, že hneď dva indikátory značia obracanie trendu. Pokiaľ do konca nedele nenastane výraznejší prepad, tak pred sebou budeme mať ďalšie dva dôkazy na vstup do teritória býkov.

Na predchádzajúcom obrázku môžete vidieť indikátory trendu, ktorými sú RSI a MACD. Na MACD (spodný graf) je vidieť bullish cross a prechod do vzostupného trendu. Podobne je to aj na grafe RSI, o ktorom sme už písali. Ten signalizuje vstup do oblasti, ktorá je vyhradená len bull marketu. Potvrdenie, či sme naozaj na správnej ceste, príde na konci týždňa. Čo však už vieme je fakt, že mesačná svieca zavrela s masívnym vzostupom 31,12 %. Za január tak cena BTC vzrástla o celú jednu tretinu. Práve vzostupná mesačná svieca ukazuje potenciál trhu a medzi tradermi panuje pomerne široká zhoda v tom, že stojíme na prahu ďalšieho rastu.

Tomu by zodpovedal aj dlhodobý obrázok. Pred každým halvingom prebiehalo obdobie akumulácie a rovnako tak to bolo aj teraz. Je však dôležité pripomenúť, že pred halvingom sme nikdy nedosiahli nové ATH. Zatiaľ sa však zdá, že cena bude smerovať k halvingu vo vzostupnom trende.

Halving za 100 dní

Halving je od nás už iba sto dní. Podľa serveru bitcoinblockhalf.com je halving presne sto dní ďaleko a jeho predpokladaný dátum vychádza na 12. mája. Lenže halving je daný výškou vyťaženého bloku a jeho dátum sa tak iba odhaduje.

Odhad zo strany burzy Binance vychádza o celých deväť dní skôr, a to preto, že sa v poslednej dobe ťažia BTC bloky rýchlejšie, než sa všeobecne očakávalo. Binance tak očakáva halving už na začiatku mája. A ďalšie odhady sú ešte optimistickejšie. Mnohí predpokladajú polenie odmien na BTC sieti už v apríli.

Halving, čiže polenie je zníženie odmien za vyťažený blok. V podstate sa tak z bloku na blok (cca desať minút) zmenšia odmeny na polovicu a teda inflácia Bitcoinu sa tiež zníži na polovicu. Klasická teória ponuky a dopytu hovorí, že pri poklese ponuky pôjde cena daného majetku smerom nahor. Polenia sú všeobecne uznávané ako dôvod, prečo sa cena BTC vyvíja cyklicky. Po novom budú odmeny v sieti 6,25 BTC za jeden blok.

Binance kúpila indickú krypto burzu

Binance je jednotkou na poli búrz kryptomien. Vykazuje najvyššie objemy obchodov pri burzách, ktoré sa prihlásili k transparentným reportom volume (väčšina búrz objemy obchodov falšuje tzv. washtradingom). Ekosystém Binance rastie ako huby po daždi a portfólio služieb stále narastá.

Progresívny spôsob prístupu ku kryptomenám novo uplatňuje Binance aj v oblasti akvizícií. Binance nedávno kúpila burzu WazirX, ktorá sa sústreďuje na indický trh. Ten je považovaný za relatívne dôležitý, pretože India je najľudnatejšou krajinou sveta a má obrovský rastový potenciál.

V Indii je však nepriateľské prostredie ku kryptomenám. Hoci sú tu kryptomeny legálne, aj tak centrálna banka zaviedla zákaz obchodovania s kryptomenami pre regulované bankové entity. To fakticky znamená, že ak budete chcieť nakúpiť kryptomeny, tak vám vaša banka musí zamietnuť transakciu s kryptomenovou burzou.

Aj preto neposkytuje burza WazirX priamy vstup pre fiat menu. Avšak poskytuje P2P platformu, kde si medzi sebou ľudia môžu kryptomeny prepredávať a tým tak obísť bankový zákaz. Burza Binance bude 3. a 4. februára núkať v úvodnej ponuke mincí tokeny burzy WazirX.

Čo čítať ďalej:

Tento kľúčový faktor bude dôležitý na dosiahnutie 100k USD za BTC! Dočkáme sa?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance