top 5 krypto projektov

Aktuálne existujú tisícky rôznych kryptomien. Prirodzene, väčšina z nich je len odpad bez budúcnosti, prípade len obyčajný podvod na neznalých a naivných ľudí. Na druhej strane však existuje aj niekoľko dobrých projektov, ktoré majú za sebou silný vývojársky tím, ktorý usilovne pracuje na vývoji konkrétnej kryptomeny, a ktorá má reálne využitie v dnešnom svete.

Najlepšie projekty tohto roka

V tomto článku vám predstavíme top 5 menej známych kryptomien/projektov, ktoré majú veľkú pravdepodobnosť, že ešte zažiaria a zvýšia svoju hodnotu. Samozrejme, nikdy nie je možné predpovedať budúcnosť na 100%. V kryptomenách to platí dvojnásobne. Preto neberte tento článok ako finančnú radu, ale skôr ako súbor užitočných informácií.

1. Matic Network

Najprv začneme jedným, síce pomerne novým, ale už aj známym projektom. Matic Network (MATIC) sa snaží významne vylepšiť škálovateľnosť Etherea prostredníctvom použitia upravenej verzie Plasma rámca s PoS-based vedľajšími reťazcami. Plasma je off-chain riešenie škálovania.

Transakcie medzi dvoma uzlami sa spracovávajú v bočnom reťazci a do konečného reťazca sa vysiela iba konečný stav. To šetrí obrovské množstvo výpočtového výkonu a pamäte pre účastníkov reťazca.

Matic mal svoje IEO na platforme Launchpad Binance v apríli 2019. Za menej ako rok s integráciou viac ako 40 DApps do ich platformy sa Matic stal najprijateľnejším riešením. Je pravdepodobné, že ak bude jeho vývoj pokračovať v takom tempe ako doteraz, dočkáme sa ďalšieho rastu.

2. Tachyon Protocol

Decentralizovaný internet a VPN boli v minulom roku jednou z hlavných tém kvôli vládnej diktatúre a cenzúre internetu. Vývojári blockchainu v tejto oblasti už nejaký čas pracovali – Substratum a Mysterium boli jednými z prvých blockchain projektov v tejto oblasti. V roku 2019 boli uvedené 3 takéto projekty – Blockstack, Orchid Protocol a Tachyon Protocol.

Tachyon sa javí ako najlepší predovšetkým kvôli svojím plánom a technickému rozvoju. Podľa názoru Tachyonu sa dnes internet potýka s problémami v oblasti bezpečnosti a škálovateľnosti, ktoré sú úplne zastarané. Tachyon úplne rekonštruuje existujúce protokoly TCP/IP tak, že nahradí aplikačné, internetové a transportné vrstvy TCP/IP vlastnou 3-stupňovou architektúrou.

3. Harmony

Ciele Harmony (ONE) sú podobné cieľom Maticu – zlepšiť škálovateľnosť blockchainu tak, aby bolo možné spoľahlivo nasadiť veľké DApps. Ale zatiaľ čo sa Matic snaží zlepšiť výkonnosť existujúcich sietí, Harmony vytvára úplne nový ekosystém. Taký, ktorý spojí miliardy ľudí a posilní decentralizované ekonomiky budúcnosti. Túto kryptomenu si môžete kúpiť napríklad na zmenárni KuCoin.

4. Ankr Network

Ankr Network (ANKR) vytvára blockchain platformu, ktorá umožní distribuovaný cloud computing (DCC), prístupný používateľom kdekoľvek na svete. Víziou Ankr je implementácia zdieľanej ekonomiky, kde spotrebitelia budú mať prístup ku cloudovým zdrojom oveľa lacnejšie a podniky budú môcť speňažiť svoju výpočtovú silu. Túto kryptomenu si môžete kúpiť na zmenárni KuCoin.

5. Tokoin

Tokoin (TOKO) indonézsky startup, ktorý sa snaží urýchliť rast sektora stredných, malých a mikropodnikov (MSME) v Indonézii a ďalších rozvíjajúcich sa trhov v juhovýchodnej Ázii. Ekonomický rast Indonézie bol v posledných rokoch ťahaný ich sektorom MSME, ktorý predstavuje 60 % ich HDP a 90 % ich zamestnanosti v súkromnom sektore. Túto kryptomenu si môžete kúpiť na zmenárni KuCoin.

Chcete obchodovať s kryptomenami a zarábať? Teraz máte možnosť získať členstvo v populárnom Trading11 so zľavou až 50%!

Čo čítať ďalej?

Tieto 4 kedysi populárne kryptomeny dnes už takmer zomreli

Zdroj:
coincodex.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance