[SPRÁVY] Bitcoin prelomí odpor a má otvorenú cestu k 10 000 dolárov – USA zvažujú digitalizáciu dolára – Fidelity a ICE naďalej investujú do blockchainu

0

Indikátory, že sa Bitcoin presúva do býčieho teritória, sa množia. Dnes sa zeleno rozsvietil ďalší z nich. BTC dominancia prerazila stúpajúcu tendenciu a altseason sa výrazne priblížila. FED v USA zvažuje digitalizáciu dolára a až 80 % centrálnych bánk pracuje na výskume digitalizácie národných mien. Dve veľké finančné korporácie, Fidelity a ICE, plánujú ďalšie investície do blockchainových spoločností. 

Viac informácií – TOP 5 spôsobov ako získať kryptomeny zadarmo – Zarob si denne od 1 – 100 EUR

Cesta k $10 000 je otvorená!

Bitcoin javí všetky známky zmeny trendu. Ten bol od júna minulého roka klesajúci. Teraz sa zdá, že sa BTC opäť nadychuje k rastu. MACD na týždennom grafe predviedlo bullish cross a RSI sa presunulo do oblasti, ktorá je vyhradená len pre bull runy. Teraz sa pridal aj indikátor Ichimoku Cloud.

[caption id="attachment_6164" align="alignright" width="1731"]bitcoin, [SPRÁVY] Bitcoin prelomí odpor a má otvorenú cestu k 10 000 dolárov – USA zvažujú digitalizáciu dolára – Fidelity a ICE naďalej investujú do blockchainu Zdroj: https://www.tradingview.com/u/TradingShot/[/caption]

 

 

 

Na obrázku vyššie môžete vidieť tzv. Ichimoku Cloud. Ide o dlhodobý indikátor, ktorý umožňuje zistiť, kde sa nachádza rezistencia a supporty a tiež ukazuje, či sme v býčom či medveďom trhu. A práve Ichimoku Cloud teraz signalizuje obrat trendu. Za posledné 2 roky sme zmenu v trende Ichimoku Cloud videli po štvrtý raz.

Pri poslednom prechode z červenej do zelenej nás čakal bull run, ktorý cenu BTC doviedol až na 14 000 USD. Jeden indikátor označujúci zmenu trendu ešte nič neznamená. Avšak pri Bitcoine vidieť hneď niekoľko indikátorov, ktoré značia obrat trendu. Na pripomenutie ide o nasledujúce znaky.

bitcoin, [SPRÁVY] Bitcoin prelomí odpor a má otvorenú cestu k 10 000 dolárov – USA zvažujú digitalizáciu dolára – Fidelity a ICE naďalej investujú do blockchainu

Pri pohľade na predchádzajúci graf sú jasne vidieť kľúčové indikátory. MACD (spodná časť grafu) má bullish cross a prechádza do zelenej zóny. RSI (prostredný graf) prekročilo kľúčovú úroveň, ktorá je vyhradená pre bull market. A nakoniec aj cena prekonala 20-week MA (červený, plávajúci priemer), čo bola historicky podmienka všetkých bull runov.

bitcoin, [SPRÁVY] Bitcoin prelomí odpor a má otvorenú cestu k 10 000 dolárov – USA zvažujú digitalizáciu dolára – Fidelity a ICE naďalej investujú do blockchainu

Na dennom grafe môžeme vidieť, že sme prerazili kľúčovú rezistenciu (zelená zóna) a otvára sa nám tak cesta k prerazeniu desaťtisíc dolárov za Bitcoin. Bezpečne sa držíme nad 200-day MA (červený, plávajúci priemer). Bitcoin prakticky na všetkých úrovniach javí známky, že sa chystá na vzostup. Pravdepodobnosť, že ide o fakeout, je minimálna.

FED zvažuje digitalizáciu dolára

FED, centrálna banková inštitúcia USA, zvažuje digitalizáciu dolára. To uviedla Lael Brainard, ktorá zasadá v mnohých komisiách tejto inštitúcie. „FED vykonáva výskum a experimenty spojené s využitím blockchain technológie a zisťuje potenciálne formy využitia digitálnych mien.To zahŕňa aj tvorbu digitálnej meny vydávanej centrálnou bankou,“ povedala vo svojom prejave na Stanforde Lael Brainard.

Podľa jej slov pracuje na vytvorení digitalizovanej verzie lokálnej meny 80 % centrálnych bánk. FED by podľa Brainardovej mal zostať na vedúcej pozícii v rámci adopcie technológií. To sa však nedeje, pretože prísne regulácie USA bránia v rozvoji kryptomenových ekosystémov. A to využíva napríklad Čína. Tá je so svojím projektom digitalizovaného jüanu už veľmi ďaleko a v roku 2020 plánuje testovanie svojej národnej, digitálne meny.

Národné digitálne meny však budú mať ďaleko od ideálov decentralizácie. Všetko bude ovládané centrálnou bankou a prípadne politickými rozhodnutiami vládnucich strán. Centrálne banky chcú digitalizovať svoje meny primárne kvôli uľahčeniu obchodu a získaniu silného miesta na globálnom trhu.

ICE a Fidelity ďalej investujú do blockchainu

ICE je najväčšou svetovou firmou na tvorbu digitálnych trhov (napr. NYSE) a je tiež materskou spoločnosťou burzy Bakkt. Fidelity zase poskytuje služby na bezpečné držanie majetku. Fidelity, podobne ako ICE, poskytuje služby spojené s kryptomenami.

Ich záujem o blockchain prostredie naďalej rastie, čo signalizuje pokračujúce inštitucionálne vstupy do sveta kryptomien. Dcérska firma Fidelity, Eight Roads investuje do izraelského startupu Clear, ktorý tvorí blockchain na vysokorýchlostné transakcie medzi podnikmi.

Ďalšia zaujímavá správa prichádza od ICE (Intercontinental Exchange), ktorá cez svoju dcérsku firmu Bakkt kúpila spoločnosť Bridge2 Solutions. Tá poskytuje služby spojené s vernostnými programami.

Inštitúcie tak ďalej signalizujú, že záujem o blokchain technológia je na vzostupe. To je ďalšia, dobrá známka pre budúcnosť kryptomien. Spojenie blockchainu a veľkých mien ako ICE či Fidelity pomáha reputácii kryptomien v rámci širokej spoločnosti.

Čo čítať ďalej:

LIVE Trading 2.0 – Bitcoin za 9700 $ – Môže sa ešte obrátiť trend alebo ideme UP?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre