Grayscale trust bitcoin institucie

Spoločnosť Grayscale v minulosti nakupovala Bitcoiny šialeným tempom. Krátko po halvingu pravidelne vykupovala 150% vyťažených mincí, čím bezpečne pokryla infláciu a ešte čosi navyše. Od halvingu však prešli dva mesiace a hype okolo kryptomien akosi utíchol. Bitcoin nespravil žiadny zaujímavý pohyb a naďalej sa drží medzi 9-10 tisíc dolármi.

Nuda na kryptotrhu dokonca vyústila v letnú altcoinovú sezónu,v ktorej niektoré kryptomeny spravili zisky presahujúce 100%. Dajte nám like na facebooku a nenechajte si ujsť náš večerný report piatich najúspešnejších altov posledného týždňa. Jeden z nich spravil zhodnotenie až 1500%!

Môže vás zaujímať: Bitcon hater Warren Buffett prišiel o 20 miliárd! – Obehol ho aj Elon Musk

Grayscale fond prestal nakupovať – Inštitúcie nemajú záujem o Bitcoin?

Spoločnosť Grayscale sprostredkováva nákup Bitcoinov pre inštitucionálnych investorov. Výhodou tohto fondu je, že všetko podlieha reguláciám. Grayscale každý týždeň posiela SEC report, v ktorom oznamuje svoje nákupy. Naposledy bol report podaný 25. júna a fond podľa neho prikúpil 20 000 BTC.

Podľa hovorcu spoločnosti Grayscale fond za posledné tri týždne nekúpil jediný Bitcoin. Od 25.6. do 10.7. mal tiché obdobie, momentálne je však už zase otvorený a zákazníci opäť môžu nakupovať.

Takéto obdobie ticha naznačuje, že inštitúcie stratili o Bitcoin záujem. A niet sa čomu diviť! Akciové trhy robia jedno maximum za druhým, vzácne kovy zažívajú historický okamih a Tesla predviedla najbláznivejšie rallye ak sme kedy videli. Niet divu že v tak búrlivom období ide “nudný Bitcoin” na druhú koľaj.

NÁZOR – Bitcoin nemôže znova padnúť a tu sú dôvody!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance