Nemecká vláda chce sledovať utečencov pomocou blockchainu – testy už prebiehajú

BITmarkets BITmarkets

Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAFM) zistil, že blockchain má ďalekosiahly potenciál pre zlepšenie azylového konania. Po úspešnom dokončení proof-of-concept (PoC) boli zverejnené výsledky vo whitepaperi.

BAFM, Fraunhofer FIT a nemenovaný technologický partner, sa v prvej polovici roka 2018 zamerali na hodnotenie potenciálu blockchainu, ktorý by mal podporiť dva kľúčové aspekty azylových postupov: vytváranie spoľahlivých a bezpečných digitálnych identít a zlepšenie komunikácie a spolupráce medzi orgánmi na mestskej, štátnej a národnej úrovni.

Európska platforma pre decentralizované riadenie azylových konaní [] by umožnila transparentné uchovávanie miesta prvej registrácie osoby.” – uvádzajú autori

Mohlo by vás zaujímať: Čína využije blockchain na monitorovanie osôb

Utečenci pod dohľadom

Traja z ich partnerov používali blockchain na báze Ethereum, ktorý umožní vytvorenie digitálnych identít pre utečencov prichádzajúcich bez dokladov totožnosti na základe biometrických údajov zhromaždených v dobe ich prvej registrácie v hostiteľskej krajine.

Táto nemenná identita, ktorá by sa nachádzala na blockchaine, by tak podporila ďalšie aspekty azylového konania a zaistila konzistentnú a bezpečnú identifikáciu každého žiadateľa o azyl v mnohých organizáciách. Autori whitepapera naznačujú, že riešenie založené na blockchainovej identite by mohlo mať ďalekosiahle pozitívne účinky v celej Európe.

Čo čítať ďalej?

6 rokov väzenia za ťažbu kryptomien na vlastnom webe – používatelia neboli upozornení

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz M.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.