Nemci musia v RaiffeisenBank platiť za držanie peňazí na účte – Negatívne úroky prichádzajú!

2
Evropská centrální banka

O tom, že súčasný finančný systém slúži bohatým a okráda chudobných sme písali mnohokrát. Či už ide o nezastaviteľnú infláciu alebo opakujúce sa krízy, to všetko skôr nepriame spôsoby, ako brať peniaze priamo z peňaženiek obyčajných ľudí. Nová monetárna politika Európskej Únie však začína byť o niečo menej rafinovaná. Pripravme sa na negatívne úroky v bankách.

Čo je to negatívny úrok? Nuž, pri pozitívnych úrokoch vám banka platí za to, že u nej máte peniaze. Vaše peniaze reinvestuje v rôznych programoch vďaka čomu vytvára zisky a s malou časťou zisku sa s vami podelí. Pri negatívnych úrokoch platíte vy banke.

TIP redakcie: Dow Jones index šokoval – Toto sa deje iba raz za desať rokov!

Pripravme sa na negatívne úroky

Hlúposť však? Bohužiaľ, v Nemecku sa táto nová praktika pomaly stáva realitou. VRF (Volksbank Raiffeisenbank Fürstenfeldbruck) v Severnom Bavorsku donedávna účtovala negatívne úroky iba klientom, ktorí mali na účte viac ako 100 000 €. Po novom však platia všetci. Aj v prípade, že máte na účte jediné euro. Úrok -0,5% vás jednoducho neminie.

VRF tvrdí, že bola k tomuto kroku donútená, pretože „držať peniaze v Európskej Centrálnej Banke je príliš drahé.“ Robí tak zlé meno nielen ECB ale celkovo európskej monetárnej politike. Európa sa rozhodla ísť americkou cestou a už nejaký čas experimentuje s kvantitatívnym uvoľňovaním. Negatívne úroky v ECB sú realitou už nejaký čas a zdá sa, že banky to už nedávajú.

Môže vás zaujímať: FED poslal do obehu doláre v hodnote 12,7 milióna BTC! – Bankám to ale nepomáha

Za držanie Bitcoin nikto nikdy platiť nebude

Negatívne úroky pre bežných ľudí v bankách spôsobia, že sa začne stále viac používať cash. Ak máte na účte milión eur, pri pol-percentnom negatívnom úroku budete mať o rok o päť tisíc menej. To je naozaj veľa a pravdepodobne začnete hľadať alternatívu.

Jednou z nich môže byť aj Bitcoin alebo iné verejné kryptomeny. Tie nemajú problém s infláciou a za ich držanie nič neplatíte. AK si do peňaženky pošlete 1 BTC? O sto rokov tam stále ten jeden Bitcoin bude. Samozrejme, jeho hodnota v eurách sa zmení. Môže byť nižšia, alebo aj vyššia.

Čo čítať ďalej?

Zistite niečo o najväčšom podvode histórie. Tento muž ukradol 65 miliárd dolárov!

Tento muž ukradol 65 miliárd dolárov – Najväčšia Ponzi schéma v histórii

Zdroj:
cointelegraph.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Andrej

Chorý systém!!! Žiaľ doplatíme na to všetci!

Radim

Tvořit si vlastní finanční systém – zlatý standard – se stává skutečností. Měna je, byla a bude Černý Petr pro všechny její držitele…