ETH Ethereum Moon měsíc kryptoměny úplněk

Dlho očakávané ethereum 2.0 je stále niekoľko mesiacov ďaleko, no to neznamená, že v súčasnej podobe je táto kryptomena nepoužiteľná! Popularita Etherea v roku 2020 rastie. Od januára sa počet aktívnych peňaženiek zdvojnásobil a dosiahol pol milióna. Tvorca DeFi projektu Synthetix sa nedávno rozhovoril o súčasnom stave siete a jeho vízii do budúcnosti. Prekvapil vyhlásením, že aj bez nového PoS blockchainu má Ethereum obrovský potenciál, dokáže sa škálovať a zvládne tisíce transakcií za sekundu.

Škálovateľnosť = Schopnosť zvýšiť rýchlosť blockchainu zvýšením jeho výkonu

Ak vás zaujíma téma škálovania Etherea, odporúčame prečítať si náš detailný článok – Všetko, čo potrebujete vedieť o Ethereu a o škálovaní: Sharding, Casper a Plasma

Možné je to vďaka poslednému hard-forku s názvom Istanbul. Ten umožňuje vytvorenie škálovateľnej druhej vrstvy napojenej na ETH blockchain. Udrží si tak všetky výhody Etherea ako bezpečnosť či decentralizácia, no zároveň môžu pracovať rýchlejšie a podľa potreby zvyšovať alebo znižovať objem transakcií za sekundu.

Optimism 2nd layer – rýchlosť Etherea 2.0 už dnes

Jedným z dôvodov, prečo tak často píšeme o DeFi ekosystéme na Ethereu je, že na ňom vzniklo množstvo kvalitných projektov. Každý už pozná známy MakerDAO. Na druhom mieste v kapitalizácii DeFi projektov je však Synthetix. Ide o protokol, ktorý v posledných mesiacoch zaznamenal obrovský posun vpred.

Pomohlo hlavne partnerstvo s výskumným tímom Optimism, ktorý vyvíja škálovateľnú druhú vrstvu založenú na ich Optimistic Virtual Machine (OVM). OVM umožňuje DeFi finančným platformám fungovať na podobných rýchlostiach, aké majú centralizované real-time transakčné systémy (VISA, MasterCard, PayPal…).

Využitie OVM dnes umožňuje 37,5-násobné zníženie latencie Oráklu a 75-násobne zvýšenie rýchlosti transakcií. Okrem iného sa tiež výrazne znížila cena za poslanie transakcie. Ešte pred niekoľkými mesiacmi niečo také vôbec nebolo možné! Zakladateľ projektu Synthetix Kain WarWick však o tom hovoril už v januári tohto roka.

“Aj keby Ethereum 2.0 nikdy nevošlo do produkcie, súčasná platforma má stále obrovský potenciál. Od škálovacieho riešenia výskumného tímu Optimism si sľubujem tisícky transakcií za sekundu.”

Ethereum v tomto roku v krásnom UPtrende – Je čas na globálnu adopciu?

Posielajte Ethereum ZDARMA cez Biconomy

Včera bol spustený Biconomy mainnet, ktorý je prispôsobený na posielanie transakcií ZDARMA cez rôzne DApp protokoly. Táto technológia tiež zjednodušuje prácu vývojárom, ktorým uľahčuje napríklad naberanie nových užívateľov.

Biconomy totiž zjednodušuje interakciu užívateľov s Ethereom. Odstraňuje nutnosť riešiť adresy či smart kontraktmi a systém je prístupný po zadaní správneho mena a hesla. Biconomy je jedným z najzaujímavejších 2nd layer riešení súčasnosti.

Táto platforma má už teraz mnoho zaujímavých partnerov. Patria medzi nich Matic Network, Torus, Daostack, Sapien Network, Dapp Pocket, Zefi, Alathea, Frontier Wallet, Fortmatic a Idle Finance

Oplatí sa teda teraz nakupovať Ethereum? Nuž, veľa vecí ide v prospech toho projektu a je to vidieť. Ethereum od nového roka naberá percenta nielen voči doláru, ale aj voči Bitcoinu a je v jasnom UPtrende. Momentálne sa dokonca drží aj nad dlhodobou rezistenciou na hladine 200$.

V tomto článku nájdete 5 dôvodov, prečo kúpiť Ethereum

Oplatí sa kúpiť Ethereum? 5 dôvodov, prečo bude ešte rásť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance