Digitálne euro

Digitálne euro môže byť ešte ďaleko od svojho zavedenia, ale Bank of America už teraz varuje, že ak ho bude verejnosť akceptovať, môže to mať negatívne dopady na bankový priemysel. (to radi počujeme)

Nedávno sme uverejnili aj článok o tom, ako sa Slovensko pripravuje na regulácie kryptomien, kde sme si priblížili aj tému digitálneho eura. Tam sme si definovali fakt, že digitálne euro nebude predstavovať novú kryptomenu. Prečo však môže bankovému sektoru uškodiť?

Viac sa dočítate v tomto článku – Slovensko sa pripravuje na regulácie krytomien. Bitcoin má obrovský potenciál! Hovorí šéf NBS

Ako vidíte budúcnosť bankového sektoru?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečo je digitálne euro pre banky hrozbou?

„Peniaze, rovnako ako údaje z internetu, majú silnú tendenciu k monopolu,“ poznamenali analytici Bank of America. Európska centrálna banka je znepokojená kvôli Libra Association, ktorá sa snaží dostať do popredia svoj stablecoin, ako aj pokračujúcim úsilím Číny v oblasti digitálneho jüanu. Analytici teda tvrdia, že „ECB vníma riziko“ monopolu a myslí si, že je „lepšie rýchlo postupovať a zabezpečiť digitálne euro“.

Znamená to, že jedným z hlavných dôvodov zavedenia digitálneho eura bude trend vo svete a narastajúca konkurencia v podobe zahraničných digitálnych mien. Analytici BofA však zdôraznili tieto hlavné riziká pre bankový sektor:

  • Analytici BofA prevažne vidia digitálne euro ako „riziko poklesu“ pre banky, pretože pri znížení nákladov a zložitosti platobného reťazca pre jednotlivcov by zároveň znížila potrebu tretích strán.
  • Digitálne euro, ktoré funguje pri transakciách, by sa mohlo ukázať ako pohodlná náhrada za bežné účty, dodali analytici BofA.
  • Analytici poznamenávajú, že banky v Európe už v súčasnom finančnom systéme čelia značným požiadavkám na vklady. Digitálne euro by tejto skutočnosti len prilialo benzín do ohňa.
  • Známky toho, že digitálne euro môže prísť v podobe, ktorá bude skutočne hromadne prijatá obyvateľstvom, by boli jasným negatívom pre hodnotu odvetvia, varujú analytici BofA.

Digitálne euro síce môže byť fajn, ale bude plne pod kontrolou Európskej centrálnej banky. Už dvanásť rokov však funguje Bitcoin, ktorý je plne decentralizovaný a preto ho inštitúcie nakupujú ako šialené. Ak máte záujem o túto kryptomenu, odporúčame urobiť tak na burze Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a má široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky. Trvá to iba pár minút!

Prečo je teraz veľmi dôležité vlastniť Bitcoin? Pretože banky nás okrádajú znehodnocovaním mien! Nad Bitcoinom však nemajú žiadnu moc. Viac sa dočítate v našom článku:

Banky nás okrádajú, zlato majú pod palcom. Investori ale našli náhradu

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance