najziskovejšou kryptomenou roku 2017 sa stáva
najziskovejšou kryptomenou roku 2017 sa stáva, zdroj: shutterstock.com/Autor: Max Zalevsky

Rok 2017 bol v krypto-svete plný prekvapení. Ešte pred dvanástimi mesiacmi bol Bitcoin odborníkmi považovaný za vtip, bublinu, podvod, ponzi schému alebo všetko dokopy. A dnes? Dnes už sme na pol ceste “to the moon!”

Bitcoin však nebol najrýchlejšie rastúcou kryptomenou minulého roka. Ó nie, so svojimi 1300% (v maxime to bolo 2100%) sa nedostal ani len do prvej desiatky. Ak ste začiatkom roka nakupovali, správnou voľbou bol Ripple – platobný systém určený pre banky.

Ripple to rule them all

Ripple ponúka rýchle a bezpečné platby. Ázijské banky už s touto technológiou začínajú pracovať. Využitie si nájde hlavne pri medzištátnych prevodoch peňazí. Ripple za posledných dvanásť mesiacov predviedol zaujímavé rallye. Z 0,006$ sa vyšvihol na viac než 2,6$ a v kapitalizácii dokonca nedávno predbehol aj Ethereum.

Rast Ripplu však vyzerá trochu podozrivo. My si myslíme, že v dohľadnom čase sa doň neoplatí dávať peniaze. Dôvody nájdete v tomto článku.

Ďalší rekordmani

Spomínané Ethereum sa však tiež nedalo zahanbiť. 9000-percentné zhodnotenie tiež nie je na zahodenie. To však nie je nič oproti kúskom, ktoré vyvádzal NEM. 30 000% za dvanásť mesiacov! To je naozaj neskutočné číslo. Menej známy Ardor spravil 17 000% a Stellar Lumens zaznamenal 14 400%. nárast.

Zahanbiť sa nedalo ani Cardano/ADA. 4000% síce nevyzerá až tak dobre, avšak táto kryptomena funguje iba tri mesiace. Nesmieme zabudnúť ani na Litecoin. Ten ste na začiatku roka mohli kúpiť za 4$ a predať ho na historickom maxime ~400$ (GDAX). Na konci 2017 sa obchodoval za cca 230$. Dívame sa tak na 10 000%, resp. 5 500% zhodnotenie.

Ktorá kryptomena najviac zarobila vám? Resp. ktorá má podľa vás najväčší potenciál do roku 2018. Veľa dobrých tipov nájdete v tomto vlákne na našom fóre.

Sledujte nás na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance